بیشتر از دو و نیم میلیون نفر از مردان انگلیسی دوستانی صمیمی که بتوانند با ایشان در مواقع ضروری گفتگو کنند، ندارند.

به گزارشMuslimPress؛ همه می دانیم که داشتن یک دوست صمیمی مهمترین نیاز یک انسان می باشد، اما تحقیقات کاملاً جدیدی نشان می دهد که بیشتر از دو و نیم میلیون نفر از مردان انگلیسی دوستانی صمیمی که بتوانند با ایشان در مواقع ضروری گفتگو کنند، ندارند.

یک مطالعه بر روی روابط انسانی در انگلیس نشان داده است که شانس از دست دادن دوستان در مردان بیست ساله و بالاتر سه برابر می باشد و برای مردان متاهل نیز بیرون رفتن با دوستانشان کمتر اهمیت دارد.

همچنین تحقیقات جدید وجود یک بحران در میان مردان را نشان می دهد که چطور آمار خودکشی در مردها بخصوص در سنین میانسالی افزایش یافته است، علاوه بر آن تحقیقات بر روی بیماری های روحی مردان نیز ادامه دارد، این یافته ها در ماه گذشته توسط موسسه خیریه کالم(کمپین مبارزه با زندگی رقت بار) به چاپ رسیده که نشان می دهد از هر ده مرد یک نفر از آن ها در مراحل دشوار زندگی دست به خودکشی می زند.

براساس تحقیقات یوگو وابسته به این موسسه خیریه که تعدادی از مردان را برای این تحقیق مورد مطالعه قرار داده بود، از آن ها پرسیده شد که شما در مواقع بحرانی و یا گفتگو درباره سلامتی و راه های بدست آوردن پول با چند نفر از دوستان خود صحبت می کنید؟

بر اساس نتایج این نظر سنجی، تنها پنجاه و یک درصد از این افراد گفتند که دو یا کمتر از دو نفر دوست برای این مواقع داریم و از هر هشت مرد فقط یک نفر گفت که اصلا دوستی در این مواقع ندارد، یعنی برابر دو و نیم میلیون مرد انگلیسی در مواقع نیاز به گفتگو هیچ دوست صمیمی ندارند.

بر طبق نتایج تحقیقات مشخص گردید که مردان میانسال کمتر از دیگر مردان انگلیسی دارای دوست صمیمی می باشند.همچنین تنها هفت درصد از مردان که زیر بیست و چهار سال دارند گفته اند که دوست صمیمی برای مواقع نیاز ندارند و نوزده درصد از این افراد بدون دوست صمیمی هم بالای پنجاه و پنج سال هستند. در حالی که مردان با ازدواج کردن و با وجود داشتن همسر باز هم دارای دوستان صمیمی کمی می باشند.

تقریبا بیشتر از یک سوم آن ها می گویند که کسی را برای بیرون رفتن از خانه و گفتگو با یک دوست ندارند در حالی که یازده درصد مردان مجرد هم می گویند که دوستان صمیمی برای گفتگو درباره مسائل گوناگون ندارند، این میزان در مردان متاهل به پانزده درصد، میرسد.

تحقیقات نشان می دهد که حتی طلاق نیز، نمی تواند مردان انگلیسی را در داشتن دوستان صمیمی کمک کند، تا بتوانند درباره مسائل زندگی خود از آن دوستان راهکار دریافت کنند، اگر چه این تحقیقات بر اساس رفتار مردان می باشد ولی این سوال درباره زنان انگلیسی هم مورد تحقیق قرار گرفته و نتایج آن جالب بوده است، چون تقریبا بیشتر زن ها دوستانی برای گفتگو در مواقع ضروری داشتند.

«سارا کوگلان»، رئیس موسسه «موومبر» می گوید: به نظر من، یک نفر می تواند در تمام دوران زندگی خود به این چنین دوستانی نیاز نداشته باشد، ولی خوب مواقعی بحرانی وجود دارد که انسان به یک نفر که صمیمی تر از والدین و حتی همسرش باشد احتیاج پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: در مواقع ضروری، اگر یک هم صحبت واقعی وجود نداشته باشد، موجب می‌گردد که شخص به سوی انزوا و گوشه گیری کشیده شود و به همین دلیل این موسسه به تازگی مقداری از بودجه خود را برای ایجاد و ساختن روابط دوستانه و ایجاد شبکه اجتماعی در میان مردان اختصاص داده است.

سارا کوگلان، ادامه داد: مردان تمایلی به داشتن دوستان جدید ندارند ولی زنان با دوستان جدید خود به سرعت صمیمی می شوند و می گویند «سلام، آیا مایلید با هم برای نوشیدن یک فنجان چای بیرون برویم و یا اینکه فیلمی جدید در سه شنبه آینده ببینیم؟» در حالی که مردان در روابط اجتماعی خود مانند زنان نیستند.

سارا کوگلان در ادامه صحبت هایش می گوید که ما مجبوریم راه هایی را برای ایجاد روابط دوستی بین مردان ایجاد کنیم، این روابط باعثبهبود کیفیت زندگی مردان می گردد و در واقع از مردان انتظار می رود که وقت خود را با همسرشان بگذرانند که این بهترین روش زندگی برای کسب سلامت روان و جسم هایشان می باشد، همچنین درباره مسائل مالی و گفتگو با یک دوست، بسیار مفید می باشد، البته داشتن تعادل در هر امری موجب سلامتی است و راه هایی که مردان برای این روابط انتخاب می کنند، با زنان تفاوت دارد.

وی می افزاید: اگر شما به دنیای مدر، نگاهی بیندازند میبینید که بیشتر والدین، شاغل هستند و بیشترین فشار مالی بر عهده مردان است، این مساله خیلی مهم می باشد که مردان هم مانند زنان به روابط دوستانه اهمیت بدهند و در واقع وقت گذاشتن برای گفتگو درباره مسائل گوناگون برای سلامتی روحی و جسمی هر انسانی لازم می باشد و به بهبود کیفیت زندگی انسان ها کمک فراوانی می کند.