همایش «اسلام و نفی خشونت» با تاکید بر جهان عاری از خشونت در دانشگاه «لینک کمپوس» ایتالیا برگزار شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «icro. ir»؛ طی همایشی تحت عنوان «اسلام و نفی خشونت» که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، مرکز تحقیقات بین‌المللی خانه دانایی ایتالیا و دانشگاه لینک کمپوس شهر رم، برگزار شد، مسئله «جهان عاری از خشونت» بررسی گردید.

در مراسم افتتاحیه این همایش، پیام رئیس دانشگاه «لینک کمپوس» توسط یکی از اساتید دانشگاه قرائت شد. در این پیام آمده بود: این همایش به واسطه اهمیت موضوع آن برگزار می‌شود. باید نخست ریشه‌یابی کنیم که چرا خشونت به وقوع می‌پیوندد تا بیاموزیم که چگونه آن را متوقف کنیم. مواجه قدرت‌های جهانی و منطقه‌ای در خاورمیانه به خشونت‌هایی انجامیده است که علاوه بر سیاست، پای ادیان و مذاهب را نیز به میان کشیده است.

در ادامه پروفسور «ماریو پولیا»، مردم‌شناس و مورخ ادیان، «کارلو کاربوچی»، رییس مرکز بین‌المللی خانه دانایی، پروفسور «آنا ماریا»، مردم‌شناس و استاد جغرافیای راهبردی دانشگاه لینک کمپوس، «قربانعلی پورمرجان»، رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، «حجت‌الاسلام ابوالفضل امامی»، امام جماعت مرکز اسلامی امام مهدی(عج) شهر رم، «عمر کامیله‌تی»، نماینده مرکز اسلامی فرهنگی مسجد بزرگ رم و «پیترانجلو بوتاچوکو»، مردم‌شناس و روزنامه‌نگار ایتالیایی، در این همایش به بیان نظرات خود در خصوص اسلام و نفی خشونت پرداختند.

با پایان یافتن سخنرانی‌ها، جلسه پرسش و پاسخ بین سخنرانان و دانشجویان اساتید شرکت‌ننده در همایش برگزار شد.

همچنین در حاشیه این همایش، نمایشگاهی از کتب اسلامی ترجمه شده به زبان ایتالیایی که بیش‌تر توسط انتشارات عرفان ایتالیا منتشر شده است، برگزار شد. در ضمن دو نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی که به تازگی به همت مرکز فرهنگی ایران در رم ترجمه و منتشر شده است، در این همایش بین شرکت‌گنندگان توزیع شد.