یک بازیکن تیم ملی فوتبال مصر وصیت کرد که به هنگام مرگش، پیراهن معروفش که روی آن عبارت «دلسوزی و همبستگی با غزه» نوشته شده است را به همراه وی به خاک بسپارند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از سایت خبری «۶۰ دقیقه» مصر؛ «محمد ابوتریکه» بازیکن تیم ملی مصر وصیت کرد پیراهن همبستگی‌اش با غزه را بعد از مرگ با او دفن کنند.

ابو‌ تریکه ستاره مشهور فوتبال مصر که همواره روی پیراهنش عبارت «دلسوزی و همبستگی با غزه» نوشته شده است وصیت کرد این پیراهن را بعد از مرگش با وی به خاک بسپارند.

[caption id = " attachment _ ۶۸۹۷۱ " align = " aligncenter " width = " ۵۵۰ "]«محمد ابوتریکه» در حال خواندن نماز در میدان تحریر قاهره به همراه انقلابیون[/ caption]

این بازیکن مصری که به تازگی از فوتبال کناره‌گیری کرده است، در گفت‌‌وگو با روزنامه «هداف» الجزائر گفت: براساس سفارش پیامبر اسلام(ص) وصیت‌نامه‌ای برای خود نوشتم که یکی از وصایای من، گذاشتن پیراهن همبستگی‌ام با غزه در کفنم است.

ابو تریکه معروف به «امیر قلب‌ها» بعد از گل زدن به سودان در جام ملت‌های آفریقا سال ۲۰۰۸میلادی، پیراهن خود را با عبارت «تعاطفا مع غزه» در اعتراض به جنایات اسرائیل به نمایش گذاشت.

گفتنی است «عبد‌السلام هنیه» عضو فراکسیون ورزش و جوانان فلسطین در پی سخنان ابوتریکه اعلام کرد، میدانی در غزه به نام این ورزشکار جوانمرد ساخته خواهد شد.

منبع: جبهه جهانی مستضعفین