گروهی از جوانان مسلمان در فیلیپین با راه‌اندازی کمپینی از مردم درخواست کرده‌اند که از فضای مجازی به عنوان ابزاری برای ریشه‌کن کردن تعصبات علیه مسلمانان استفاده کنند.

به گزارشMuslimPressوبه نقل از پایگاه خبری «UCA News»، بای روهانیزا عثمان، عضو گروه جوانان مسلمان با عنوان «وظیفه جنبش آموزش صلح، ایجاد صلح است»، گفت: اگر شما در رسانه‌های اجتماعی ۳ هزار یا ۴ هزار دوست دارید، بیایید با استفاده از این فرصت، به این پیام‌های منفی و موانع میان دین و فرهنگ مقابله کنیم.

وی که عضو شورای صلح ملی فیلیپین است، گفت: جوانان می‌توانند موانعی را که به خاطر تفاوت‌های دینی ایجاد شده است، بشکنند و تعصبات فردی را تصحیح کنند.

شورای صلح ملی گروهی متشکل از رهبران اجتماعی است کهسال گذشتهاز سوی رئیس‌جمهور فیلیپین تشکیل شد تا ایجاد یک منطقه جدید اسلامی در شهر میندانائو را بررسی کنند و به اختلافات میان مسلمانان و دیگر گروه‌های جامعاین کشور پایان دهند.

عثمان گفت: از طریق آموزش، مردم فیلیپین قادر خواهند شد تا فضایی برای درک یکدیگر بسازند.

وی افزود: نیاز برای صلح و عدالت اجتماعی باید برطرف شود؛ زیرا در غیر این صورت نسل بعدی نیز این درگیری را به ارثخواهد برد.

مدتی است که جوانان فیلیپین با اجرای طرح‌های ابتکاری تلاش می‌کنند تا احساسات منفی موجود علیه مسلمانان این کشور را از بین ببرند.

منبع: ایکنا