طرح «کویت؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۶» به صورت رسمی با حضور نخست وزیر این کشور افتتاح شد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از روزنامه کویتی «القبس»؛ مراسم افتتاحیه طرح «کویت؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی» روز دوشنبه با حضور «جابر المبارک الحمد الصباح»، نخست‌وزیر این کشور برگزار شد.

«سلمان صباح سالم الحمود الصباح»، وزیر اطلاع‌رسانی کویت و رئیس شورای ملی فرهنگ، هنر و ادبیات این کشور ضمن سخنانی در مراسم افتتاحیه این طرح گفت: انتخاب کویت به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۶ میلادی بیانگر جایگاه و اهمیت این کشور در جهان اسلام است.

وی در ادامه از تلاش‌های عبدالعزیز بن عثمان التویجری، مدیرکل سازمان فرهنگ، آموزش و علوم اسلامی(آیسسکو) در زمینه تقویت همبستگی و همکاری میان کشورهای عضو این سازمان با هدف انجام فعالیت اسلامی مشترک تشکر و قدرانی کرد.

وزیر اطلاع‌رسانی کویت در ادامه تأکید کرد: کویت تلاش می‌کند تا از این طرح به‌عنوان فرصتی برای تبیین و معرفی چهره‌ درخشان اسلام که این روزها برخی به صورت عمد یا غیرعمد در صدد مخدوش آن هستند، استفاده کند.

«سلمان صباح سالم الحمود الصباح» در ادامه اظهار کرد: ما این طرح فرهنگی را فرصتی برای گسترش و ترویج اسلام و نهادینه‌کردن ارزش‌های تسامح، بخشش، محبت و صلح و معرفی میانه‌روی اسلامی می‌دانیم».

وی همچنین، حضور احمد الطیب، شیخ الازهر در مراسم افتتاحیه طرح «کویت؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۶» را افتخاری بزرگ دانست.

منبع: ایکنا