نمایندگان پارلمان انگلیس طرحی را در دستور کار دارند که بر اساس آن ورود «دونالد ترامپ» نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به انگلستان ممنوع می شود.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «CNN»؛ نمایندگان پارلمان انگلیس طرحی را در دستور کار دارند که بر اساس آن ورود دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به انگلستان ممنوع می شود.

این طرح پس از آن در پارلمان مطرح شد که مردم انگلیس طوماری اینترنتی تهیه کرده و با جمع کردن صدها هزار امضا از سراسر این کشور از نمایندگان خود در پارلمان خواستند ورود دونالد ترامپ را به انگلیس به علت سخنان ضد مسلمانان ممنوع کنند.

به گفته خبرنگار سی ان ان برخی نمایندگان پارلمان انگلیس پیشنهاد داده اند از ورود دونالد ترامپ به برخی مکان ها در این کشور جلوگیری شود. لذا با وجود اینکه تعداد زیادی از نمایندگان با ممنوع شدن ورود ترامپ مخالفند اما همه بر این باورند که موضع گیری وی ضد مسلمانان بسیار جنجالی و اختلاف برانگیز است.

به گزارش سی ان ان فقط وزیر کشور انگلیس این اختیار قانونی را دارد که از ورود دونالد ترامپ به این کشور جلوگیری کند. دیوید کامرون، نخست وزیر و جرمی کوربین، رئیس حزب مخالف دولت، حزب کارگر هم معتقدند ممنوع کردن ورود ترامپ مشکلی را حل نخواهد کرد. اما اگر نتوانند خشم مردم را کنترل کنند شاید ترزا می، وزیر کشور مجبور شود از ورود ترامپ به انگلیس جلوگیری کند اما چنین برنامه ای هم اکنون در دستور کار نیست.

در همین راستا، درخواست نمایندگان پارلمان انگلیس برای ممنوعیت ورود دونالد ترامپ، خشم مسلمانان از اظهارات دیوید کامرون درارتباط با زنان مسلمان و صنعت فولاد انگلیس در معرض فروپاشی ازجمله عناوین برخی از روزنامه های مهم انگلیس در امروز(سه شنبه) قرار گرفت.

روزنامه ایندیپندنت:- تحقیر دمکراسی توسط دولت کامرون با دور زدن پارلمان- تأکید کانادا بر پذیرش دقیق آوارگان به منظور جلوگیری از تکرار واقعه مونیخ در این کشور- درخواست نمایندگان مجلس عوام برای ممنوع شدن ورود دونالد ترامپ به انگلیس

گاردین:- درخواست نمایندگان مجلس عوام برای ممنوعیت ورود به انگلیس برای دونالد ترامپ به دلیل برافروختن حس تنفر- گزارش در مورد سیستم بهداشت عمومی انگلیس ' ان اچ اس '- رییس جمهور آرژانتین در حاشیه نشست داووس با دیوید کامرون دیدار می کندتایمز:- گران تر بودن کالاهای زنانه در مقایسه با کالاهای مربوط به کودکان و مردان- خشم جامعه مسلمان انگلیس از اظهارات دیوید کامرون درارتباط با زنان مسلمان- تقویت جایگاه هم جنس گرایان در دستگاه امنیت داخلی انگلیس ' ام آی ۵ 'دیلی تلگراف:- هشدار به زنان مهاجر در انگلیس برای یادگیری زبان انگلیسی- متد جدید محققان انگلیسی در لقاح به شیوه ' آ وی اف '- صنعت فولاد انگلیس در معرض سقوطفایننشال تایمز:- فاجعه بار بودن وضعیت صنعت فولاد انگلیس همزمان با ورود فولاد از چین- ایران درصدد بازگشت سریع به بازار نفت- مخالفت وزیران اروپایی باسیاست شهرک سازی رژیم اسراییلدیلی میل:- وضعیت اسفبار بیماران مبتلابه زوال عقل در بیمارستان های عمومی انگلیس- حمله نمایندگان مجلس عوام علیه دونالد ترامپ- تأکید کامرون بر یادگیری زبان انگلیسی توسط زنان مسلمان در این کشور