درپی حمله انتحاری به یک محفل ختم قرآن در ولایت ننگرهار افغانستان، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان این کشور طی صدور بیانیه ای این اقدام غیرانسانی را محکوم کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری آوا»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، رئیس عمومی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در واکنش به حمله انتحاری روز یکشنبه، ۲۷ جدی / دی‌، به یک محفل ختم قرآن در ننگرهار در شرق کشور افغانستان که منجر به کشته و زخمی شدن ۲۷ تن از مسلمانان این ولایت شد، پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح ذیل است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

امروز یک بار دیگر جمعی از هموطنان ما، در شهر ننگرهار با خون هم‌آغوش شدند و انتحار را تجربه کردند و انفجار را با تمام وجود دریافتند و برخی به فیض شهادت رسیدند و عده‌ای دیگر زخم برداشتند و متأسفانه اکنون نعمت سلامتی را از دست دادند.

اگرچه اولین باری نیست که بدن‌های نازنین مردم مسلمان ما با مواجهه با حرکت پلید و نحس انتحار تکه و پاره می‌شوند و آن‌گونه که از شرایط موجود و آینده پیداست؛ آخر آن نیز نخواهد بود. اما آنچه این حادثه را از برجستگی بیشتر برخوردار می‌کند این خواهد بود که دشمنان مردم ما از جنس مسلمان نبوده و چنانچه بارها به این مهم اشاره شده و باز هم تأکید می‌کنم که مسلمان افغانستانی تحت هیچ شرایطی حریم حرمت خانه افغانستانی را نمی‌شکند چه رسد به اینکه در مراسم ختم قرآن کریم بمب را منفجر کند ولی تروریست‌های کافر نه فقط حریم حرمت منزل یک مسلمان را می‌شکنند بلکه حرمت قرآن را نیز شکسته و خون تعداد زیادی از مسلمانان را به زمین می‌ریزند.

حرکت امروز تروریست‌های از خدا بی‌خبر یک بار دیگر این زنگ خطر را به صدا درآورد که دشمنان مردم افغانستان به هیچ معیار انسانی پایبند نیستند و تحت هر شرایطی در تلاش هستند تا با استفاده از هر وسایلی ضربات مهلکی بر پیکره ملت و دولت افغانستان وارد آورند و اینک و با توجه به شرایط ماه‌های اخیر کشور، بیش از هر زمان دیگر فرصت آن فرا رسیده است که از یک سو مردم بیدارتر شده، برای تضمین آینده بهتر و مقتدر خود در صحنه باشند و در راستای حمایت هرچه قوی‌تر نظام مرکزی افغانستان از همه چیز خود مایه بگذارند و با حمایت دولت به مبارزات همه جانبه خود در برابر دشمنان افغانستان، انسجام خویش را پیدا کرده با ترتیب صفوف فشرده، برای ساختن افغانستان مستحکم تلاش ورزند و از سوی دیگر دولت افغانستان نیز با تکیه بر داشته‌های داخلی از جمله حضور گسترده مردم بیدار و آگاه و با همکاری و همیاری توده‌های مبارز و مجاهد، برنامه‌های جدی مقابله با تروریست‌ها را روی دست گرفته برای بیرون کردن کشور از بحران موجود و هدایت آن به سوی صلح، ثبات، ترقی و تعالی از هیچ کوششی دریغ نکند.

اینجانب با اغتنام از فرصت، شهادت جمعی از هموطنان مظلومم در ولایت ننگرهار را به خانواده‌های‌شان، مردم این ولایت و تمام اهالی ساکن کشور تسلیت می‌گویم و برای ارواح طیبه شهدا جنت برین آرزو می‌کنم و امیدوارم که هر قطره خون این شهیدان توان مضاعف به مردم و دولت ما جهت اخذ انتقام از دشمنان و سرکوبی تروریست‌ها، ایجاد کند».

سیدعیسی حسینی مزاری

کابل - افغانستان

لازم به ذکر است که روز گذشته(یکشنبه) در پی انفجار انتحاری در مراسم ختم قرآن در خانه یک عضو شورای استانداری ولایت ننگرهار، دست‌کم ۱۱ نفر شهید و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند.