تروریست های داعش در یک حمله کم سابقه به طور همزمان چندین محور در شهر «دیرالزور» سوریه یورش برده و صدها غیر نظامی را کشته و به اسارت بردند.

به گزارشMuslimPress؛ تروریست های داعش در یک حمله کم سابقه به طور همزمان چندین محور در شهر «دیرالزور» سوریه رو مورد حملات سنگین خودشون قرار دادند.(بیشتر بخوانید)

قبل از شروع این حملات سنگین، دست کم ۳۰ عامل انتحاری و شبه انتحاری به دیرالزور یورش بردند.

این حملات سنگین ۳۰ کشته برای مدافعان سوری به همراه داشته است و ۲۰ اعدامی از نیروهای مردمی، همچنین تروریست های داعش هم نزدیک به ۵۰ کشته داده اند.

تیپ ۱۳۷، کوه الثرده، پادگان عیاش، محله و روستای البغیلیه و … محورهای حملات تروریست های داعش بودند.

درباره تیپ ۱۳۷ و کوه الثرده خود داعشی ها هم اشاره چندانی نداشته اند اما مهم ترین محور حمله این گروه منطقه البغیلیه بوده است. داعش بخشی زیادی از این منطقه رو تصرف کرده که متأسفانه تعداد زیادی از اهالی این منطقه توسط آن ها اعدام و یا ربوده شده اند.

آمار کشته های غیرنظامی اعلام شده از ۸۵ تا ۲۲۰ و ۲۸۰ منغیر می باشد که بیشتر این افراد از خانواده و بستگان نیروهای مردمی و طرفداران ارتش در منطقه بودند. همچنین صدها نفر نیز توسط داعش ربوده شدند.

ارتش سوریه در این منطقه دست به ضد حمله اولیه زده و کمی داعش رو به عقب رانده است.

گروه تروریستی داعش اعلام کرده که منطقه البغیلیه، فرستده رادیویی و انبارهای نظامی صاعقه و نقاطی در محله موظفین رو تصرف کرده است، اما منابع آگاه سقوط بخش های از محله و روستای بغیلیه و عیاش را تأیید کرده اند و سقوط پادگان صاعقه را نیز ارتش سوریه رد کرده است.

مناطق درگیری با رنگ زرد در نقشه مشخص شده است.