حزب چب متحد اسپانیا به کمپین تحریم اسرائیل(BDS) پیوست و از دیگر شهرهای اسپانیا نیز خواست تا اقداماتی مشابه برای بایکوت اسرائیل در تمام سطوح انجام دهند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «middleeastmonitor»؛ حزب چب متحد اسپانیا به کمپین تحریم اسرائیل(BDS) پیوست.

این حزب با کمک حزب کارگران سوسیالیست اسپانیایی، به عنوان اعضای شورای شهر «کاستریلون» در استان «آستوریاس»، در حمایت از کمپین «بایکوت اسرائیل» رای صادر کرد.

«خوزه لوئیس گاریدو»، هماهنگ کننده کل حزب چپ متحد، دلایل پیوستن به کمپین BDS را بازبینی کرد و از دیگر شهرهای اسپانیا نیز خواست تا اقداماتی مشابه برای تحریم اسرائیل در تمام سطوح انجام دهند تا زمانی که اسرائیل تمام مناطق اشغالی خارج شود و به قوانین بین المللی و حقوق مردم فلسطین در خصوص استقلال و آزادی احترام بگذارد.

وی در نطق خود در مقابل اعضای شورای شهرداری، بر پایبند نبودن اسرائیل به قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد تاکید کرد. او همچنین به غیر قانونی بودن شهرک سازی ها و دیوار جدایی، مسئله ی پناهجویان، سیاست های نژاد پرستانه ی اسرائیل و درد و رنج ساکنین نوار غزه اشاره کرد.

این اقدام به دلیل تصمیمات مشابهی که دیگر سازمان های اسپانیایی برای بایکوت اسرائیل اتخاذ کرده بودند صورت گرفت. اخیراً دانشگاه بارسلونا نیز به این کمپین پیوست.