مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر اعلام کرد: ۵۵% دانش‌آموزان مسلمان در ایالت کالیفرنیا آمریکا به‌خاطر گرایش دینی در معرض آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته‌اند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الوفد»؛ مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر اعلام کرد: پژوهشی جدید نشان می‌دهد که ۵۵% دانش‌آموزان مسلمان شامل گروه سنی(۱۱ تا ۱۸ سال) در ایالت کالیفرنیا آمریکا به‌خاطر گرایش دینی در معرض آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته‌اند.

در این گزارش آمده است: معلمان و کارمندان مدارس عامل ۲۰% از این حوادثبوده‌اند.

مرکز رصد اسلام‌هراسی وابسته به دارالفتوای مصر در ادامه از بخشنامه وزارت آموزش آمریکا به مؤسسات آموزشی این کشور که در آن بر ایجاد محیطی مناسب و مطلوب برای دانش‌آموزان تأکید شده است، تمجید کرد.

این مرکز اعلام کرد: وزارت آموزش آمریکا در این بخشنامه از مدارس و مؤسسات آموزشی این کشور خواسته که با توجه به شرایط و حوادثتروریستی در آمریکا که به ناحق به اسلام نسبت داده می‌شود و نیز جنایت‌های ناشی از تنفر علیه مسلمانان، فضایی مناسب و مطلوب برای دانش‌آموزان فراهم کنند.

مرکز رصد اسلام‌هراسی مصر بیان کرد: بخشنامه وزارت آموزش آمریکا به مؤسسات آموزشی دربردارنده تصمیمات و اقداماتی است که مؤسسات آموزشی این کشور ملزم به اجرای آن هستند که هشدار نسبت به حملات فیزیکی و حمایت ویژه از دانش‌آموزان مسلمان، ‌ عرب، سوری، یهودی و آفریقایی از جمله مفاد این بخشنامه است.

منبع: ایکنا