سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهارات «دونالد ترامپ» علیه مسلمانان را در جهت تقویت و پیشبرد تبلیغات گروه‌های افراطی عنوان کرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از خبرگزاری بین‌المللی اسلامی(اینا)؛ «جان کربی»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پس از درخواست «دونالد ترامپ»، نامزد جمهوری‌خواه ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور تصریح کرد: این گونه اظهارات تنها در جهت تقویت و پیشبرد تبلیغات گروه‌های افراطی بیان می‌شود.

وی در اظهارات خود بدون این که نامی از ترامپ ببرد، به سوءاستفاده افراط‌گرایان سومالی از اظهارات این کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا در یک فایل ویدئویی اشاره و عنوان کرد: این افراد در این فایل ویدئویی به اظهارات این کاندیدای ریاست جمهوری(دونالد ترامپ) استناد کرده‌اند.

جان کربی اظهار کرد: سوءاستفاده این گروه تندرو از اظهارات این کاندیدای ریاست‌جمهوری، صحت حرف‌های من را تأیید می‌کند.

وی در ادامه گفت: من نمی‌خواهم در تبلیغات انتخاباتی مداخله کنم، اما جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، نسبت به اظهارات خطرناک و آسیب‌رسان هشدار داده است.

جان کربی گفت: اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر این که بی‌حرمتی به دین در آمریکا جایز نیست، کاملا واضح و آشکار است و هرگونه اظهارنظر مخالف این رویکرد ممکن است گامی در جهت خدمت به منافع افراط‌گرایان باشد.

منبع: ایکنا