روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد که واحدهای شناوری رزمی این نیرو دو فروند شناور رزمی ارتش آمریکا را در خلیج فارس وارد آب های سرزمینی ایران شده بودند را توقیف و نظامیان آن را بازداشت کرده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «سپاه نیوز»؛ روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد: در ساعت ۱۶:۳۰ سه شنبه مورخ ۲۲/۱۰ / ۹۴ دو فروند شناور رزمی آمریکایی حامل ده تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شدند.

بنابر اعلام روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران در هنگام توقیف این شناورها، ناوگروه هواپیما بر «ترومن» آمریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است.

همچنین نیروی دریایی سپاه پاسداران اعلام کرده است در زمان توقیف شناورهای رزمی آمریکایی، ناوگروه هواپیمابر «شارل دوگل» فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب های بین المللی در حال گشت زنی بوده است.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران یادآور شده است که سرنشینان شناورهای آمریکایی شامل ۹ مرد و یک زن با برخورد اسلامی رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه در سلامت کامل در محل مناسبی مستقر شده اند.