هواداران جنبش ضد اسلامی «لگیدا» آلمان علیه ورود پناهجویان به این کشور دست به تظاهرات زده و خواستار کناره گیری «آنگلا مرکل» شدند.

به گزارشMuslimPress؛ گروهی از هواداران جنبش ضد اسلامی «لگیدا» با تظاهرات در خیابان های شهر «لایپزیگ» آلمان، در اعتراض به ورود پناهجویان به این کشور تظاهرات کرده و خواستار کناره گیری «آنگلا مرکل» از قدرت شدند.

این گروه پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها خطاب به مرکل نوشته شده بود: «مسلمانان را با خود بردار و برو»، «ما مردم(آلمان) هستیم»، «مقاومت!» و «آن‌ها(پناهجویان) را اخراج کنید!»

یکی از هوادران لگیدا می گوید: «چیزی که ما را طی روزها و ماه های گذشته عصبانی کرده شرایطی است که با حضور این گروه های خارجی(پناهجویان) ایجاد شده و چگونگی برخورد مقام های رسمی کشور با آنها است. به نظر من و بسیاری دیگر این شرایط پایان بدی به همراه خواهد داشت.»

همزمان گروهی از مخالفان «لگیدا» نیز در همین شهر تظاهرات کردند. تظاهرات دو گروه با حضور نیروهای پلیس برای جلوگیری از هرگونه درگیری احتمالی همراه بود.

این وقایع پس از آن رخ می‎‌دهد که در شب سال نو میلادی براساس گزارشی که پلیس آلمان ارائه داد، حدود هزار مرد که ظاهراً «عرب و آفریقایی تبار» بودند در محوطۀ مقابل ایستگاه قطار مرکزی این شهر جمع شدند و در قالب گروه‌های ۲۰ تا ۳۰ نفری زنان را محاصره و به آن‌ها تعرض کردند.

در همین راستا یکی از مخالفان «لگیدا» می گوید: «مهم است که یک اتفاق را به همه نسبت ندهیم. ما هم در یکپارچه سازی کشور سهیم هستیم. نباید از این حوادثبگذریم اما در عین حال نباید همه را به یک چشم ببینیم.»

گروه لگیدا در پی شکل گری جنبش «پگیدا» که از حدود دو سال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و خود را جنبشی علیه «اسلامیزه شدن اروپا» می داند، شکل گرفته است.