حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به بیمارستان پزشکان بدون مرز که برای سومین بار در جنگ یمن صورت گرفت، واکنش این سازمان و دیگر سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا را در پی داشته است.

به گزارشMuslimPress؛ جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی روز گذشته(یکشنبه) به بیمارستان پزشکان بدون مرز در بخش «رازح» استان «صعده» یمن حمله کردند که براثر آن دست‌کم چهار نفر کشته شدند.

همچنین برخی منابع دیگر می‌گویند ۱۵ نفر هم در این حملات زخمی شده‌اند.

اتحادیه اروپا طی انتشار بیانیه ای این حمله را یک حمله غیر قابل قبول و از سلسله حملات تازه به تاسیسات پزشکی در یمن از زمان شروع مناقشه در این کشور خواند و آن را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: چنین حملاتی که عملیات بشردوستانه و غیر نظامیان را هدف قرار می دهد در قوانین بشردوستانه بین المللی صریحا ممنوع شده است.

سازمان ملل متحد نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: «بان کی مون»، دبیر کل این سازمان حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به بیمارستان وابسته به پزشکان بدون مرز در استان صعده یمن را محکوم کرده و خواستار توقف این خشونت ها شد.

سازمان پزشکان بدون مرز در واکنش به این حمله، اعلام کرد: این حمله سومین حمله شدید به تاسیسات بیمارستانی وابسته به سازمان پزشکان بدون مرز طی سه ماه گذشته است. عربستان سعودی ۲۷ اکتبر گذشته به بیمارستان " حیدان " حمله کرد که در پی این حمله این بیمارستان تخریب شد. ائتلاف متجاوز سعودی سوم دسامبر گذشته نیز یکی از مراکز درمانی وابسته به سازمان پزشکان بدون مرز را تخریب کرد که در پی آن ۹ نفر زخمی شدند.

سازمان پزشکان بدون مرز همچنین با اشاره به اینکه این حمله جنگنده های ائتلاف متجاوز سعودی از روزی علم و آگاهی و عامدانه صورت گرفته است اعلام کرد ما این اقدام را شدیدا محکوم می کنیم.

این سازمان خواستار توقف فوری حملات به تأسیسات بیمارستانی در یمن شد و از همه گروههای یمنی خواست که شرایطی را فراهم کنند که امکان ارسال کمکهای بشردوستانه به این کشور وجود داشته باشد.