بر اساس یک نظرسنجی جدید، ۷۲ درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند که فساد گسترده‌ بین مقام‌های رژیم تل آویو رواج دارد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «PressTV»؛ بر اساس یک نظرسنجی جدید که شبکه تلویزیونی «کانال ۲» اسرائیل انجام داده است، حدود ۷۲ درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند که مقام‌های رژیم اسرائیل فاسد هستند.

در این نظرسنجی ۱۶.۹ درصد از شرکت‌کنندگان رژیم اسرائیل را بسیار فاسد و ۵۵.۷ درصد هم این رژیم را نسبتا فاسد دانستند.

در همین حال، ۵۸ درصد پاسخ‌دهندگان معتقد بودند قضات اسرائیلی بی‌طرف نیستند بلکه هنگام صدور احکام، تحت نفوذ رسانه‌ها قرار دارند.

همچنین ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند برای آن که کارهای اداری آن‌ها انجام شود مجبورند با مقام های بلندپایه ارتباط شخصی برقرار کنند.

در سال‌های اخیر، خبر فساد بسیاری از مقام‌های بلند پایه رژیم اسرائیل افشا شده است.

در تازه‌ترین مورد، پلیس اسرائیل در حال بازجویی از سارا نتانیاهو، همسر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم، به دلیل افزایش هزینه‌های ساختمان‌های نخست وزیری است.

پلیس به دنبال آن است که بفهمد هزینه‌هایی که همسر نتانیاهو برای نگهداری ساختمان‌های نخست وزیری و نیز خرید لوازم جدید خانه برای اقامتگاه خصوصی خانواده نتانیاهو در شهر ساحلی قیصریه صرف کرده از محل بودجه‌های عمومی یا از منابع دیگری هزینه شده است.

تحقیقات درباره صرف بودجه عمومی در خانه نتانیاهو از پنج ماه پیش و بر اساس گزارش فوریه ۲۰۱۵ سازمان حسابرسی اسرائیل و نیز اسنادی که رئیس پیشین خدمات اقامتگاه نخست وزیری افشا کرد آغاز شده است.