سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان در پاسخ به نمایندگان پارلمان این کشور با تأکید بر اینکه داعش در صدد است تا ولایت ننگرهار را به پایگاهی دائمی تبدیل کند، هرگونه حمایت حکومت افغانستان از این گروه تروریستی را «سخنان کاملا بی اساس و شایعه» عنوان کرد.

به گزارشMuslimPress؛ «معصوم استانکزی» سرپرست وزارت دفاع، «نورالحق علومی» وزیر امور داخله و «مسعود اندرابی» سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان، پیرامون آماده سازی استراتژی ملی امنیتی و عملیات تهاجمی نیروهای امنیتی این کشور علیه طالبان و داعش، به مجلس نمایندگان اظهار شدند.

«مسعود اندرابی»، خطاب به نمایندگان گفت: برخی ها ممکن است هواپیماهای اکمالاتی و لوجیستکی را که در عمق جنگ و درگیری با دشمن، نیروهای امنیتی را اکمال می کنند، چنین شایعاتی را بوجود می‌آورند.

وی همچنین تاکید کرد که در شرایط فعلی ایجاب می‌کند که رسانه‌ها و جامعه مدنی برخی تبلیغات(منفی) را کم کنند که این نیاز است.

[caption id = " attachment _ ۶۷۷۰۳ " align = " aligncenter " width = " ۴۴۴ "]مسعود اندرابی، سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان[/ caption]

سرپرست ریاست امنیت ملی افغانستان افزود: با توجه به واگذاری مسئولیت تامین امنیت به نیروهای مسلح افغانستان، دشمنان تلاش کرده اند تا در ولسوالی‌های و ولایات مختلف از جمله قندوز، ننگرهار و هلمند، نفوذ و ادارات موازی ایجاد نمایند.

سرپرست امنیت ملی افغانستان با اشاره به افزایش فعالیت‌های داعش در شرق این کشور گفت: این گروه تروریستی درصدد است تا ولایت ننگرهار را به پایگاهی دائمی تبدیل کند.

وی با اشاره به همکاری مردم و تلاش‌های نیروهای امنیتی اظهار داشت، این تلاش‌ها و همکاری‌ها باعثشد تا فعالیت‌های داعش در افغانستان، پارچه پارچه شده و ضربات سنگینی به آنان وارد گردد و ما مصمم هستیم تا ننگرهار را از وجود داعش پاکسازی نماییم.

اندرابی گفت، ما یک بازه زمانی چهارماهه داریم تا در این مدت تصمیمات خود را در راستای تامین هر چه بهتر امنیت عملی سازیم.

پیش از این، «ظاهر قدیر» معاون اول پارلمان افغانستان در صحن علنی مجلس به‌صراحت اعلام کرده بود که مشاور امنیت ملی این کشور از گروه تروریستی داعش در مناطق شرقی حمایت می‌کند.

وی تأکید کرد که سرکردگان داعش در کابل زندگی می‌‎کنند و با سفارت‌های کشورهای خارجی در ارتباط هستند.