ده ها نفر از گارد مقدس قرمز و سفید، اتحادیه حقوق بشر و اتحادیه ضد جنگ در مقابل سفارت عربستان در جاکارتا تظاهرات کردند.

به گزارشMuslimPress؛ «عربستان باید اخراج شود!!» صدای ده ها نفر از گارد مقدس قرمز و سفید، اتحادیه حقوق بشر و اتحادیه ضد جنگ در مقابل سفارت عربستان در جاکارتا، روز دوشنبه(۱/۴) شنیده می شد.

این بار، مردم اندونزی در اعتراض به اعدام روحانی شیعه، شیخ نمر به دست آل سعود در مقابل سفارت عربستان در جاکارتا تظاهرات کردند.

بر اساس گزارش کمیسیون حقوق بشر اسلامی، در سال ۲۰۱۱،۳۰. ۰۰۰ زندانی سیاسی از مجموع ۱۸ میلیون نفر جمعیت عربستان سعودی بازداشت شده اند. همچنین تا به حال، بیش از ده ماه است که عربستان در یمن مداخله نظامی می کند.

این واقعیت تنها تعداد کمی از اقدامات وحشیانه این رژیم است که توسط انگلیس تشکیل شده. اما می توان دلیلی برای اعتراض کردن در صدد تقاضای عدالت توسط فعالان بشردوستانه شد.

«مجتهد» یکی از تظاهرکنندگان از گاردا مقدس قرمز و سفید گفت: ما برای وظیفه بشردوستانه به اینجا آمده ایم و از طریق زبانمان ظلم و ستم سعودی ها را به جهانیان فاش می کنیم.

مجتهد در سخنرانی خود اعتبار سعودی به عنوان یک کشور را زیر سوال برد. وی گفت: عربستان تاکنون هیچ قانون اساسی برای تنظیم روابط بین جامعه و دولت ندارد. تنها چیزی که هست، حقوق آل سعود است. آیا همچنین رژیمی مشروع می باشد؟

وی افزود: رسانه های سکولار، نقش مهم در این زمینه بازی می کنند. متأسفانه آنها همیشه مسائل فرقه ای را به میان می آورند. هدف آنها جز خاموش کردن اراده مردم برای ایجاد اصلاحات نیست.

تظاهرکنندگان به غیر از اعتراض به اعدام شیخ نمر، از عربستان خواستند که سریعاً از آزار و شکنجه زندانیان سیاسی دست بکشند.