نامزد پیشرو حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور نخستین فیلم تبلیغاتی خود را با تأکید بر تلاش برای عملی‌کردن پیشنهاد منع ورود مسلمانان به آمریکا رونمایی کرد.
به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «Middle East Eye»، دونالد ترامپ، نامزد پیشرو حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور که به زودی برگزار خواهد شد، دیروز، ۱۴ دی‌ماه، نخستین فیلم تبلیغاتی خود را برای انتخابات رونمایی کرد.این فیلم ۳۰ ثانیه‌ای از امروز، ۱۵ دی‌ماه، در تلویزیون ایالت‌های آیوا و نیوهمپشر آمریکا پخش خواهد شد که هفته‌ای ۲ میلیون دلار برای ترامپ هزینه خواهد داشت.

در این فیلم تبلیغاتی، پیشنهاد اخیر دونالد مبنی بر منع ورود مسلمانان به آمریکا که جنجال زیادی در پی داشت، مورد تأکید قرار می‌گیرد و شکست داعش و پایان مهاجرت غیرقانونی از مکزیک وعده داده می‌شود.

کارشناسانپیشنهاد تحریک‌آمیز ترامپ برای منع ورود مسلمانان را در کنار حملات تروریستی اخیر پاریس و کالیفرنیا، عوامل تشدید کننده احساسات ضداسلامی در آمریکا، عنوان می‌کنند.

مسلمانان آمریکایی به ویژه بانوان مسلمان که به خاطر حجابشان به راحتی قابل تشخیص هستند در پی این حوادث، به صورت فزاینده‌ای هدف حمله قرار گرفته‌اند.

در این تبلیغات تلویزیونی گوینده می‌گوید: سیاستمدران می‌توانند وانمود کنند که مسئله چیز دیگری است؛ اما دونالد ترامپ آن را تروریسم اسلامی رادیکال می‌نامد به همین خاطر است که پیشنهاد منع موقت ورود مسلمانان به آمریکا را مطرح می‌کند.

گوینده ادامه می‌دهد: او به سرعت سر داعش را جدا خواهد کرد و نفت آن‌ها را خواهد گرفت.

کمپین انتخاباتی ترامپ عنوان کرد: مطالب این فیلم انتخاب شده است و نشانذدهنده تأثیر شدید مرزهای باز بر وضعیت آمریکا است که یک تهدید بسیار جدی برای این کشور محسوب می‌شود.

ترامپ که با پیش گرفتن سیاستی تهاجمی و تحریک‌آمیز تاکنون توانسته است رأی‌ زیادی برای خود جمع کند دیروز گفت که بسیار به این فیلم افتخار می‌کند هر چند که نمی‌داند که اصلاً نیاز به ساختن آن داشته یا نه و اینکه به هر حال می‌خواهد از همه فرصت‌ها استفاده کند.

کارشناسان آمریکایی می‌گویند که دونالد ترامپ با پیش گرفتن این سیاست که به مردم می‌گوید حق با شما است، در حال جمع کردن رأی برای خودش است.