شهردار شهر «سوپیریر» در ایالت ویسکانسین آمریکا با لبخند و دسته‌گل به مرکز اسلامی «توئین پورتس» رفت تا به خاطر مسلمان‌خواندن اوباما از مسلمانان عذرخواهی کند.به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه «Superior Telegram»، ابراهیم القضاة، رئیس مسجد و مرکز اسلامی این منطقه شب گذشته، ۱۲ دی‌ماه، او را به مراسم ضیافت شام که با حضور مسلمانان و پیروان دیگر ادیان برگزار شد، دعوت کرد تا به دور از فضاهای سیاسی موجود، با یکدیگر سخن بگویند و یکدیگر را بهتر بشناسند.

هیگن مدتی پیش در فیسبوک در پستی که شامل عکس همسر رئیس‌جمهور آمریکا بود، نوشت: «باورنکردنی است! او و شریک مسلمانش(اوباما) بافت دموکراسی را که تلاش زیادی برای تنیده‌ شدن آن صورت گرفته بود، از هم شکافتند.

با وجود تأکید اوباما بر مسیحی بودنش، این اظهارنظر بحث‌های زیادی را به وجود آورد.

هیگن با رفتن به مسجد و مرکز اسلامی این منطقه، از مسلمانان به خاطر اظهارات خود عذرخواهی کرد. وی پیش‌تر هم با انتشار نامه‌ای در روزنامه «سوپیریر تلگرام» عنوان کرده بود که آن گفته‌ها، انتخاب بد کلمات در لحظه خشم بوده است.

نیک حسن، از اهالی ویسکانسین نیز در این دیدار عنوان کرد: بسیار مهم است که اعضای جامعه ما همسایگان مسلمان خود را بهتر بشناسند.

وی افزود: فکر می‌کنم که ارتباطات کافی و تبادل اطلاعات کافی میان مسلمانان و دیگران صورت نمی‌گیرد و صدای مسلمانان به بیرون نمی‌رسد.

منبع: ایکنا