وزیر سابق اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نسبت به اینکه عده ای به دنبال ایجاد فتنه ای جدید تحت عنوان «شورای رهبری» در انتخابات مجلس خبرگان رهبری پیش رو در این کشور هستند، هشدار داد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری فارس»؛ حجت‌الاسلام حیدر مصلحی که صبح امروز(پنج شنبه) در جمع مردم اصفهان به مناسبت سالروز راهپیمایی ۹ دی سخنرانی می کرد، گفت: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری عده‌ای به دنبال فتنه‌ای تازه هستند و مباحثی همچون شورای رهبری را مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به نفوذی دانستن طرح «شورای رهبری» تأکید کرد: در انتخابات پیش رو می‌خواهند با طرح مباحثی همچون نظارت بر رهبری و یا ایجاد شورای رهبری فتنه‌ای جدید برپا کنند؛ می‌خواهند به مردم القا کنند که مسائل کلان کشور همین مباحثاست که این دقیقا هدف اصلی استکبار است.

مصلحی خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد فتنه‌ای مانند فتنه جمل که در زمان پیامبر(ص) اتفاق افتاد را تکرار کند تا قشر خاکستری جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد و در این میان نیروهای ارزشی باید مسیر وحدت را برای مقابله با تحریف برگزینند.

وزیر سابق اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، پیوند زدن مشکلات مردم ایران به ارتباط با بیگانه را از اهداف دشمن دانست و افزود: آنها(دشمنان) می‌خواهند ما از فلسطین و سوریه دست برداریم تا به قول خودشان مشکلات اقتصادی کشورمان حل شود!

وی همچنین، القای ضرورت کنار آمدن با آمریکا به عنوان «کدخدا» را یکی از حیله‌های دشمن در جنگ نرم است عنوان کرد و تأکید کرد که دشمن درپی ایجاد اشتباه محاسباتی برای خواص و مسئولان جمهوری اسلامی ایران است.

مصلحی یکی دیگر از اهداف دشمن را تلاش برای فرسایش ظرفیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج از این کشور عنوان نموده و افزود: از اهداف دیگر دشمن در مسئله نفوذ این است که عمده نقدینگی کشور که در دو سال اخیر میزان قابل ملاحظه‌ای بوده صرف خرید کالاهایی می‌شود که باعثآبروریزی نظام باشد.