شماری از نمایندگان مجلس افغانستان به صورت آشکار اعلام کردند که رادیو «صدای خلافت» متعلق به گروه تروریستی داعش، از داخل کمپ «بیز» نیروهای امریکایی مستقر در ولایت «ننگرهار» برنامه های خود را نشر می دهد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری آوا»؛ نمایندگان مجلس افغانستان تاکید دارند که «صدای خلافت» متعلق به گروه تروریستی داعش در ننگرهار از سوی امریکایی ها در میدان هوایی(فرودگاه) و در محدوده کاملا تحت کنترل شان در جلال آباد ایجاد شده است.

مولوی عبدالرحمان رحمانی؛ عضو مجلس افغانستان در ابن باره گفت: اگر رادیوی داعش در ولایت ننگرهار از سوی امریکایی‌ها نبود، مرا «دار» بزنید.

او در ادامه گفت، آقای اتمر قبل گفته بود، داعش در افغانستان وجود ندارد، اما خود وی بعدها داعش را خطری جدی عنوان کرد، یک بازی جریان دارد.

«الله‌گل مجاهد» دیگر عضو مجلس نمایندگان افغانستان می‌گویند، رادیو «صدای خلافت» که از سوی گروه داعش در ولایت ننگرهار نشرات دارد، به صورت مستقیم از سوی امریکایی‌ها می‌باشد.

آقای مجاهد نیز تاکید کرد، باید هیاتی متشکل از اعضای مجلس با ریاست جمهوری دیدار کرده و در این مورد صحبت کنند و این موضوع را جدی بگیرند و به گفته او اگر کدام بازی جریان دارد، مردم و نمایندگان نیز از آن گاه شوند.

وی صحبت‌های حاجی ظاهر قدیر در مورد حمایت از داعش در ولایت ننگرهار بوسیله حکومت را تایید کرد و گفت، داعش و طالب هر دو دشمن ماست و ما هیچ کدام را نخواهیم گذاشت.

او تاکید کرد، این مساله باید جدی گرفته شود و گرنه عواقب بدی را در پی خواهد داشت.

«محمد سرور عثمانی فراهی» نماینده مردم فراه در مجلس نمایندگان نیز با حمایت از صحبت‌های «حاجی ظاهر قدیر» در این مورد گفت: کسانی از آن سوی دنیا می‌آیند و سلاح‌های خود را به فروش می‌رسانند و نا‌امنی ایجاد می‌کنند و …، پس حاجی قدیر مطابق به قرآن عمل کرده است.

به گفته این نمایندگان، گروه تروریستی داعش در سه ولسوالی اچین، نازیان و شینوار ولایت ننگرهار در شرق افغانستان حضور گسترده دارند.