مشاور وزیر امور خارجه تایلند و مدیر روابط خارجی بنیاد مرکز اسلامی این کشور در حاشیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران گفت: مسلمانان در کنار هم می توانند در عرصه جهانی قوی تر ظاهر شوند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «ایرنا»؛ «نارونگ ونگسامیتر» مشاور وزیر امور خارجه تایلند و مدیر روابط خارجی بنیاد مرکز اسلامی این کشور امروز دوشنبه در حاشیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران گفت: همه مسلمانان شیعه و سنی در بنیاد مرکز اسلامی تایلند برادرانه کنار هم کار می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ میلیون نفر مسلمان شیعه و سنی در تایلند زندگی می کنند، خاطرنشان کرد به رغم بعضی مشکلاتی که در گذشته وجود داشته است، امروزه آنها زندگی مسالمت آمیزی کنار هم دارند. ونگسامیتر ادامه داد: رابطه و درک مشترک مسلمانان شیعه و سنی در تایلند افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه موقعیت مسلمانان در شرق دور بهبود یافته، تصریح کرد: مسلمانان برای اینکه صدای خود را بلندتر در جهان و در کشور خود به گوش برسانند باید با هم باشند.

این مقام تایلندی در مورد شرایط مسلمانان در میانمار و موضع اکثریت بودایی علیه آنان نیز ابراز امیدواری کرد که این مشکل با کمک کشورهای مسلمان حل شود.

ونگسامیتر، داعش را داستانی قدیمی نامید و گفت باید بر حل مشکلات ناشی از فعالیت های داعش تمرکز کنیم و وقت آن فرا رسیده که نسل جدید مسلمانان درسی از گذشته گرفته و مشکلات پیشین را تکرار نکنند.

وی با اشاره به نقش ثبات ساز ایران در جهان اسلام گفت که ایران پیشنهادهای خوبی برای حل مساله فلسطین و بحران های منطقه ای از جمله بحران در سوریه و عراق دارد. ایران قوی ترین قدرت منطقه و تنها کشوری است که آمریکا نتوانسته سیاست هایش را برای آن دیکته کند.