در همایش سالانه سازمان‌های اسلامی آمریکا که در «شیکاگو» در حال برگزاری است، پدیده «اسلام‌هراسی» و «بازتاب اقدامات و تهدیدات داعش در جامعه مسلمانان آمریکا» مورد بحثو بررسی قرار می گیرد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «الجزیره»؛ پدیده «اسلام‌هراسی» در همایش سالانه سازمان‌های اسلامی آمریکا که با حضور ۵۱ هزار شرکت‌کننده در شهر «شیکاگو» آمریکا در حال برگزاری است، مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

در این همایش که از روز شنبه، پنجم دی‌ / جدی آغاز شده است و امروز، هفتم دی‌ / جدی، به کار خود پایان خواهد داد، علاوه بر رشد پدیده اسلام‌هراسی، «بازتاب اقدامات و تهدیدات داعش در جامعه مسلمانان آمریکا» مورد بحثو بررسی قرار می‌گیرد.

«مسئله فلسطین و نقش صهیونیسم در ایجاد هراس از فلسطین و اسلام» و «مشارکت مسلمانان در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده آمریکا» از دیگر موضوعات مورد بررسی در همایش شیکاگو اعلام شده است.

شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا چندی پیش نیز از تشکیل کمپین‌های آگاهی‌دهنده و انجام اقداماتی به‌منظور بررسی «نفرت شدید از اسلام در آمریکا» با هدف تقویت امنیت ملی خبر داد.

براساس گزارشی که در پایگاه اطلاع‌رسانی شورای روابط اسلامی آمریکایی منتشرشده است، از جمله این فعالیت‌ها، نام‌نویسی یک میلیون رأی‌دهنده در کمپینی با عنوان «آمریکا واحد است» قبل از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ میلادی به‌منظور تقویت شناخت آنان از مسلمانان آمریکا و اسلام است.

از دیگر مورادی که در دستور کار شورای سازمان‌های اسلامی آمریکا قرار گرفته، تقویت آمادگی مؤسسات اسلامی و شهروندان آمریکایی در مواقع اضطراری برای مقابله با حوادثی است که در سطح آمریکا برای ابزار تنفر از مسلمانان در حال افزایش است.

ترجمه: ایکنا