فعالان گروه «اقدام ریشه‌ها» کمپینی را علیه حضور نظامی آمریکا در افغانستان راه‌اندازی کرده و از نمایندگان کنگره خواستند تا هم‌زمان با آغاز سال جدید میلادی با تصویب قانونی به ادامه جنگ و خونریزی در این کشور پایان دهند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «جبهه جهانی مستضعفین»؛ فعالان گروه مردم‌نهاد " اقدام ریشه‌ها " کمپینی را علیه تداوم نظامی‌گری و حضور نیروهای ارتش آمریکا در افغانستان راه‌ندازی کرده‌اند.

آنان با اشاره به عدم پایبندی اوباما به وعده‌های خود برای پایان جنگ در افغانستان و خروج کامل نظامیان آمریکایی، از شهروندان این کشور خواستند تا نمایندگان کنگره را به اقدامی مناسب در این زمینه تشویق کنند.

فعالان ضد جنگ تاکید کردند اگر دولت‌مردان آمریکایی می‌خواهند به شعارهای خود درباره صلح در زمین جامه عمل بپوشانند، باید به این جنگ طولانی و فرسایشی در افغانستان پایان دهند.

آنان همچنین متذکر شدند که نمی‌توانیم به صلح در داخل مرزهای کشورمان بپردازیم در حالی که هنوز جنگ‌های خانمان‌سوزی با حمایت‌های مالی آمریکا و به نام این کشور در جریان است.

شهروندان آمریکایی با امضای طوماری خطاب به نمایندگان مجلس تاکید کردندکه هیچ توجیه استراتژیکی، قانونی و فراتر از آن اخلاقی برای جنگ در افغانستان وجود ندارد و ما نمی‌خواهیم حتی یک روز در این خونریزی‌ها سهمی داشته باشیم.