گروهی از مسلمانان واشنگتن به‌همراه جمعی از دانشجویان دانشگاه «جانز هاپکینز» با حضور مقابل چند ایستگاه مترو در این شهر، شاخه‌ای گل رز را به‌همراه آیه‌ای از قرآن به رهگذران هدیه داده و سال نوی مسیحی را به آنها تبریک گفتند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «خبرگزاری تسنیم»؛ تعدادی از مسلمانان حومه شهر واشنگتن به‌همراه جمعی از دانشجویان دانشگاه جان هاپکینز با حضور در چندین ایستگاه مترو در این شهر به‌مناسبت فرارسیدن تولد حضرت عیسی مسیح(ع) دست به ابتکار جالبی زدند.

این افراد مقابل درب ورودی ایستگاه‌های مترو «فرگت‌نورت» و «سیتی استیشن» مستقر شده به مردمی که به این ایستگاه‌ها وارد شده و یا از آن خارج می‌شدند تبریک می‌گفتند.

این عده از مسلمانان به‌همراه دانشجویان شاخه‌‌ای گل رز را همراه با آیه‌ای از قرآن به‌زبان انگلیسی به‌عنوان هدیه کریسمس، به مسافران و عابران تقدیم می‌کردند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این برنامه گفت: «امروز ما بیش از ۶۰۰ گل رز را به‌همراه آیه‌های قرآن به مردم هدیه دادیم و استقبال خیلی خوبی داشتیم». وی انگیزه این برنامه را حادثه تیراندازی در کالیفرنیا اعلام کرد و گفت: «پس از این حادثه هجمه قابل توجهی علیه اسلام شروع شده است، در حالی که مردمی عادی از اسلام آگاهی چندانی ندارند و رسانه‌های مغرض از این بی‌خبری سوءاستفاده می‌کنند».

وی در ادامه افزود: «برای برنامه امروز، ما آیه‌ای از قرآن را که در آن گفته می‌شود " ما رسول را جز برای رحمت نفرستادیم " انتخاب کردیم و همراه با شاخه‌ای گل رز آن را هدیه می‌دهیم تا مردم را با رحمانیت اسلام آشنا کنیم».

قرار است که این جمع، روز اول سال نوی مسیحی نیز با حضور مقابل کلیسای ملی کاتولیک در واشنگتن، همین هدیه را به باورمندان مسیحی اهدا کنند.

[gallery link="file" columns="2" size="large" ids="66667,66668,66669,66670,66671,66672,66673,66674,66675"]