در پی وقوع آتش سوزی در مسجد هیوستون واقع در ایالت تگزاس آمریکا که در روز گذشته(جمعه) به وقوع پیوست، مسئولان آتش نشانی می گویند که آتش سوزی از چند نقطه آغاز شده و در نتیجه این احتمال وجود دارد که آتش‌سوزی تعمدی بوده باشد.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «CNN»؛ مسجد هیوستون واقع در ایالت تگزاس آمریکا، روز گذشته(جمعه) آتش گرفت.

به گفته سخنگوی اداره «الکل، تنباکو، سلاح و مواد منفجره» آمریکا، هرچند هنوز نمی‌توان به طور قطعی چیزی گفت، اما با توجه به اینکه آتش سوزی در این مسجد از چند ناحیه شروع شده است، مشکوک به نظر رسیده و احتمالا عمدی بوده است.

«ام. جی. خان»، مسئول این مرکز گفته که آتش سوزی زمانی اتفاق افتاد که مسجد تقریبا خالی از نمازگزاران شده بود و در این حادثه کسی آسیب ندیده است. به گفته خان، نمازگزاران برای برگزاری نماز روز شنبه به محل دیگری نقل مکان کرده‌اند و مسئولان مسجد امیدوارند این آتش سوزی تصادفی بوده باشد.

«نیکول استرانگ»، مامور ویژه «اداره الکل، تنباکو، سلاح و مواد منفجره» شهر هیوستون نیز اعلام کرده که شخصا به این موضوع رسیدگی می‌کند.

در این میان «شانا دونالپ»، سخنگوی FBI نیز گفته که از این حادثه مطلع می‌باشد، هرچند هنوز هیچ یک از ماموران این سازمان در محل وقوع حادثه حاضر نشده‌اند.

این مسجد در کنار چند مرکز تجاری دیگر قرار داشته بود و داروخانه‌ای که در همسایگی آن قرار داشته نیز در اثر آتش سوزی صدماتی دیده است.

گزارش تصویری CNN از این حادثه(فیلم)

ترجمه: خبرگزاری حوزه