مردم نیجریه در شهر های مختلف این کشور در حمایت از مسلمانان از جمله «شیخ زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه و محکومیت حملات اخیر ارتش، تظاهرات کردند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از «آسوشیتدپرس»؛ مردم شهر «کانو» به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام، در تظاهراتی حمله ارتش نیجریه به مسلمانان در شهر «زاریا» را محکوم کردند.

دراین مراسم که روز پنجشنبه برگزار شد، «عبدالحمید بلو» ازفعالان برگزارکننده این تجمع با قرائت بیانیه‌ای کشتار مسلمانان در شهر زاریا و دستگیری شیخ زکزاکی را محکوم کرد.

همچنین مردم نیجریه دردو ایالت «سوکوتو» و «کاستینا» که در شمال این کشور واقع شده است، با برگزاری تظاهراتی خواستار آزادی شیخ زکزاکی و دیگر دستگیرشدگان در حادثه زاریا شدند.

ارتش نیجریه دوهفته پیش به یک حسینیه در شهر زاریا حمله کرد که در پی این حمله و بر اساس گزارش‌های متعدد نهادهای طرفدار حقوق بشر، صدها نفر در این یورش کشته شدند. شیخ زکزاکی و ده‌ها تن دیگر نیز بدست ارتش دستگیر شدند.

ارتش نیجریه مدعی است سرکوب‌شدگان قصد ترور فرمانده ارتش نیجریه را چند روز قبل ازاین حادثه را داشته‌اند. جنبش اسلامی نیجریه ادعای ارتش این کشور را بی‌اساس دانسته است. دولت نیجریه تحقیقاتی را درباره این کشتار آغاز کرده است.

منبع: PressTV