براساس گزارش ها یک فروند، هواپیمای شرکت ماهان ایران در فرودگاه استانبول پس از برخورد شدیدی با گارد ریل پیست متوقف شده است.
به گزارشMuslimPress؛ رسانه های ترکیه گزارش دادند: هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت مسافربری ماهان ایر در فرودگاه آتاترک استانبول پس از برخورد با محافظ کنار باند فرود، متوقف شد. هواپیمای مسافربری ایرباس A۳۱۰ متعلق به شرکت ماهان ایر که در فرودگاه آتاترک استانبول فرود آمده بود، به دلیل نامشخص پس از برخورد به محافظ کنار باند فرود متوقف شد.
برپایه این گزارش، پس از این سانحه چرخ های جلوی هواپیما بدلیل برخورد شدید با محافظ کنار باند فرود جمع شد و خودروهای اطفای حریق و گروه های امداد و نجات برای اقدامات امنیتی در محل حاضر شدند.
یک منبع آگاه گفت: هواپیمای حادثه دیده در فرودگاه استانبول از نوع A۳۱۰ بوده است. هواپیمای A۳۰۰ ماهان هم اکنون قابلیت پرواز خود را از دست داده و در فرودگاه استانبول زمین گیر است. ارابه فرود هواپیما شکسته شده است.هیچ آسیبی به خدمه و مسافرین وارد نشده است.معاون فنی شرکت ماهان ایر درباره جزئیات این حادثه گفت: بعد از فرود به علت اشکال فنی در بخش پارکینگ بریک هوا به گارد ریل برخورد کرد.وی افزود: در این حادثه هیچ آسیبی به خدمه و مسافرین وارد نشده است. معاون هواپیمایی ماهان گفت: انتقال مسارفان به تهران با سایر خطوط هوایی صورت می گیرد.[gallery link = " file " size = " medium " ids = " ۶۶۳۱۳,۶۶۳۱۴, ۶۶۳۱۵,۶۶۳۱۶, ۶۶۳۱۷ "]