کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به «بمباران شدیدی که از زمین و هوا بر مناطقی در یمن که تراکم جمعیتی بالایی از غیرنظامیان را دارد» ابراز نگرانی کرده و تأکید کرد: همه طرف‌های این درگیری مسئولیت «تعداد زیاد حملات هوایی را که نیروهای ائتلاف انجام می‌دهند»، برعهده دارند.

به گزارشMuslimPress؛ «امیر زید بن رعد الحسین»، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد دیروز(سه شنبه) در یکی از جلسات شورای امنیت درباره یمن اعلام کرد که اکثر حملات به شهروندان یمنی، توسط نیروهای ائتلاف عربستان انجام شده است.

رعد الحسین، نسبت به «بمباران شدیدی که از زمین و هوا بر مناطقی در یمن که تراکم جمعیتی بالایی از غیرنظامیان را دارد» و همچنین تخریب زیربناهای مدنی مانند بیمارستان‌ها و مدارس ابراز نگرانی کرد.

این مقام سازمان ملل افرود، همه طرف‌های این درگیری مسئولیت «تعداد زیاد حملات هوایی را که نیروهای ائتلاف انجام می‌دهند»، برعهده دارند. سازمان ملل اعلام کرده است که از آغاز حملات عربستان به یمن از مارس گذشته، ۵۸۸۴ یمنی کشته شده‌اند. دفتر هماهنگی امور انسانی در یمن نیز اعلام کرد که تعداد کسانی که درجنگ یمن در داخل این کشور آواره شده‌اند از دو ماه قبل افزایش یافته است و این تعداد از مرز ۲.۵ میلیون یمنی گذشته است و ۹ درصد از آمار اکتبر گذشته افزایش داشته است.

پیش از این نیز سازمانها و نهادهای مدافع حقوق بشر چندین بار عربستان را به کشتار شهروندان یمنی و تخریب بیمارستانها و زیرساختهای یمن متهم کرده‌اند.

انتقاد شورای امنیت از نقض حقوق بشر توسط ائتلاف عربیسازمان دیده‌بان حقوق بشر روز گذشته(سه شنبه) طی گزارشی، از سکوت شورای امنیت در قبال نقض حقوق بشر توسط ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در جنگ یمن انتقاد کرد. این سازمان از ثبت ده مورد حمله هوایی ائتلاف عربستان به مناطق مسکونی یمن خبر داد و خاطر نشان کرد که هیچگونه هدف نظامی برای توجیه این حملات، ندیده است. معاون امور انسانی دبیرکل سازمان ملل متحد هم تأکید کرد که بیش از ۳۰۰ هزار کودک یمنی به دلیل ادامه جنگ دچار سوء تغذیه شده‌اند.