گروهی از جوانان مسلمان شهر «هیوستن» واقع در ایالت تگزاس آمریکا، با اهدای شاخه‌های گل رز به دیگر شهروندان، سعی کردند پیام صلح اسلام را به مردم برسانند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «ABC۱۳»؛ گروهی از جوانان مسلمان شهر «هیوستن» واقع در ایالت تگزاس آمریکا یک روز را در پارک «دیسکاوری گرین» در مرکز شهر گذراندند و با اهدای شاخه‌های گل رز به دیگر شهروندان، سعی کردند پیام صلح اسلام را به مردم برسانند.

این شاخه‌های رز مزین به ترجمه انگلیسی آیه ۳۲ سوره مائده بود که می‌فرماید: «مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا وَمَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعًا: هر کس انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد چنان است که گوئی همه انسانها را کشته و هر کس انسانی را از مرگ رهائی بخشد چنان است که گوئی همه مردم را زنده کرده است».

این جوانان مسلمان که بعضاً یکدیگر را هم نمی‌شناختند اما همگی تبعیض و تعصب را حس می‌کنند، گردهم آمدند تا پیام حقیقی اسلام را به مردم معرفی کنند.

«حکیم علی»، یکی از جوانان شرکت‌کننده در این برنامه می‌گوید: ما فقط می‌خواهیم به مردم نشان دهیم که اسلام دین صلح‌ است و ارتباطی با اتفاقات اخیری که مثلاً در سن‌برناردینو رخ داد، ندارد.

واکنش غیرمسلمانان«الکس ساراویا»، یکی از کسانی که این شاخه گل‌ها را دریافت کرد، گفت: دریافت این گل، روز مرا دلپذیرتر کرد. من از میزان مثبت‌اندیشی که در فضای اطراف می‌بینم خرسندم. فکر می‌کنم اینجا به این قبیل کارها بیشتر احتیاج دارد. «ملیسا ویگند»، یک شهروند دیگر «هیوستن» نیز گفت: با توجه به میزان تفکر منفی‌ موجود، این کار احساسات مرا بسیار تحت تأثیر قرار داد. این کار بسیار الهام‌بخش است.

اخیرا یک زوج جوان در شهر سن‌برناردینو با تیراندازی به مردم حدود ۱۴ نفر را کشتند. این زوج با گروه تروریستی داعش مرتبط بودند.

ترجمه: ایکنا