آمریکا اعلام کرد ساخت یک سامانه موشکی در رومانی به منظور مقابله با تهدیدات موشکی خارج از قاره اروپا را به اتمام رسانده است.

به گزارشMuslimPressو به نقل از رویترز، آمریکا و رومانی اعلام کردند که ساخت یک سایت دفاع موشکی جدید توسط آمریکا در جنوب بخارست به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی از سوی ایران به اتمام رسید.سایت دریایی ایجیس دارای یک رادار قدرتمند، رهیاب‌های موشکی و تجهیزات ارتباطی است.این سیستم به فرماندهان نظامی تحویل داده شده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۶ پس از هماهنگی سایت با سیستم دفاع موشکی بالستیک ناتو عملیاتی شود.گفته می‌شود خبر نصب این سیستم همزمان با آزمایشات موشکی ایران در ۱۰ اکتبر صورت گرفته باشد. هانس کلم، سفیر آمریکا در رومانی در مراسمی با حضور لازار کومانسکو، وزیر خارجه رومانی اعلام کرد که این سپر موشکی به منظور مقابله با تهدیدات احتمالی از خارج اروپا نصب شده است.

از سوی دیگر کلم و کومانسکو، هر دو تاکید کردند که هدف از استقرار این سامانه مقابله با روسیه نیست.کلم دراین باره گفت: تکرا می‌کنم که هدف این سامانه مقابله با روسیه نیس و توانمندی تهدید روسیه را نیز ندارد. ما بارها این موضوع را برای روسیه توضیح داده‌ایم. منبع: تسنیم