یک جوان اوکراینی می گوید: با سفر به عراق در ایام زیارت اربعین به یقین رسیدم که اسلام دین مهربانی و راه درست انسان به سوی خدا است.
به گزارشMuslimPress؛ جوان اوکراینی به نام «رومان» در حرم حضرت حسین بن علی(ع) مسلمان شد و گفت «تحت تاثیر شخصیت عظیم امام حسین(ع) قرار گرفته و از دیدن صحنه های همبستگی شیعیان و پذیرایی آنها از عزاداران شگفت زده شده است.»
رومان افزود: درباره اسلام مطالبی از دوستم در اوکراین شنیده بودم و او بود که مرا با مؤسسه(اهل بیت علیهم السلام) آشنا کرد و سپس از طریق آشنایی با این مؤسسه در ایام اربعین به عراق سفر کردم و با اینکه هنوز مسیحی بودم دوست داشتم آنها را همراهی کنم و با این حال به خاطر خبرهای بدی که درباره عراق شنیده بودم بسیار محتاط بودم.
وی ادامه داد: هنگامی که به فرودگاه بغداد رسیدم مضطرب شدم، اما در مسیر بغداد به کربلا نگرانی ام برطرف شد به ویژه هنگامی که میلیون ها نفر از مردم را دیدم که با پای پیاده راهی کربلا بودند و آن صحنه باعثشد به دنبال چیزی بگردم که این افراد را به این راهپیمایی کشانده است.
این جوان اوکراینی اظهار داشت: بیشترین چیزی که مرا شگفت زده کرد مهربانی و کرم و بخشش ملت مسلمان عراق بود و سفرم به عتبات مقدسه دیدگاه مرا نسبت به شیعیان تغییر داد. آنان درست برعکس آنچه رسانه های غربی از شیعیان می گویند، انسانهایی مهربان و به دور از جنگ و دشمنی هستند.
رومان در خاتمه گفت: در این سفر به یقین رسیدم که اسلام ناب محمدی دین گذشت و ایثار است و تصمیم گرفتم اسلام خودم را در حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) اعلام کنم.
منبع: yjc. ir