دستگاه قضایی لبنان بعد از بازجویی از پسر قذافی درباره امام موسی صدر حکم به بازداشت وی داد.
به گزارشMuslimPress؛ دستگاه قضایی لبنان روز دوشنبه از هانیبال قذافی پسر معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی بازجویی کرد.
دستگاه قضایی لبنان به دلیل مخفی کردن اطلاعاتی درباره پرونده ربوده شدن امام موسی صدر از سوی هانیبال قذافی، حکم به بازداشت او داد.
امام موسی صدر روحانی برجسته و رهبر جنبش امل لبنان در ۹ شهریور ۱۳۵۷، طی سفری رسمی به لیبی به‌دعوت معمر قذافی، ناپدید شد.
«ابراهیم بصبوص» مدیرکل نیروهای امنیت داخلی لبنان روز یکشنبه گفت که شعبه اطلاعات نیروهای امنیتی ملی لبنان تماسی دریافت کرد مبنی بر اینکه یک گروه «هانیبال معمر قذافی» را ربوده و مایل به تحویل آن به نیروهای امنیت داخلی لبنان هستند.
بر اساس این گزارش، گروهی از نیروهای امنیت داخلی لبنان عازم مکانی که ربایندگان پسر قذافی در بعلبک مشخص کرده بودند، شدند و بعد از مشخص شدن هویت واقعی این فرد ربوده شده مبنی بر اینکه او پسر قذافی است، دستگیر و به مقر اداره کل نیروهای امنیتی در بیروت انتقال داده شد.
بصبوص با بیان اینکه قذافی در بیروت توسط نیروهای امنیتی تحت بازجویی قرار خواهد گرفت، افزود: بقیه جزئیات پس از شنیدن سخنان قذافی اعلام خواهد شد.
هانیبال قذافی پسر پنجم معمر قذافی است که در جریان انقلاب سال ۲۰۱۱ پدرش را تنها گذاشت و بعد از مدتی به‌همراه خانواده اش به الجزایر گریخت و سپس به عمان پناهنده شد.
نبیه بری رئیس پارلمان لبنان ۳۰ جولای گذشته از دستاوردی مهم در پرونده امام موسی صدر خبر داد و گفت این دستاورد مهم اعتراف دستگاه قضایی ایتالیا مبنی بر اینکه صدر در خاک لیبی ربوده شده، است.
منبع: تسنیم