تعدادی از دانشجویان دانشگاه «مونتانا» آمریکا تلاش می‌کنند با مطرح کردن حقایق در مورد اسلام و مسلمانان با افزایش احساسات ضد اسلامی در این کشور مقابله کنند.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «Bozeman Daily Chronicle»؛ «منیب راتور» و «سهراب صدیقی» دانشجویان مسلمان دانشگاه مونتانا در آمریکا مانند دیگر شهروندان آمریکایی از خبر تیراندازی یک زوج مسلمان در شهر سن‌برناردینو و کشته شدن ۱۴ نفر، خشمگین و ناراحت شدند.این دو دانشجوی مسلمان، تلاش می‌کنند تا با مطرح کردن حقایق در مورد اسلام و مسلمانان با افزایش احساسات ضد اسلامی مقابله کنند.این در حالی است که بسیاری از شهرهای آمریکا شاهد افزایش احساسات منفی علیه اسلام و مسلمانان در نتیجه حملات تروریستی اخیر به ویژه در شهر پاریس و شهر سن برناردینوی آمریکا هستند.

«منیب راتور»، رئیس انجمن دانشجویان مسلمان این دانشگاه که پاکستانی الاصل است، می‌گوید: من از شنیدن خبر تیراندازی به مردم سن‌برناردینو عصبانی شدم … مسلماً کشتن انسان‌های بی‌گناه غیراسلامی است. هدف آن‌ها از این جنایت هرچه که بود، غلط بود.

«سهراب صدیقی»، دانشجوی افغانستانی این دانشگاه نیز با قرائت آیه‌ای از قرآن کریم که کشتن یک انسان کشتن همه بشریت و نجات یک انسان نجات همه بشریت است، اعلام کرد: کسانیکه انسان‌های بی‌گناه را می‌کشند، مسلمان نیستند.وی افزود: خوشبختانه مردم در شهر بوزمن بسیار از مسلمانان حمایت می‌کنند و کسی آنان را مسئول این حوادثتلقی نمی‌کند.صدیقی گفت: پس از اظهارات ضداسلامی دونالد ترامپ، نامزد پیشرو حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، باز هم مردم شهر بوزمن در کنار مسلمانان قرار گرفتند و این اظهارات را محکوم کردند.

در دانشگاه مونتانا نیز حدود ۳۵۰ دانشجو و کارمند مسلمان وجود دارد و این دانشگاه اتاقی را به مسلمانان برای اقامه نمازهای روزانه اختصاص داده است.

«راهول امین»، استاد مهندسی صنعتی و مکانیک و مشاور انجمن دانشجویان مسلمان نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: مسلمانان حملات وحشتناک تروریست‌ها علیه انسان‌های بی‌گناه در سن برناردینو را محکوم و به خانواده قربانیان تسلیت می‌گویند.وی گفت: جامعه مسلمان در کنار همه هموطنان مسلمان در مقابل خشونت‌های تنفرانگیز این افراد می‌ایستد. این افراط‌گریان نام دین ما را دزدیده‌اند و آن‌ها نماینده ما نیستند.

دانشجویان مسلمان دانشگاه مونتانا با نشان دادن گوشه‌ای از زندگی خود که با دیگر هموطنانشان تفاوتی ندارد، اعلام کردند که آنچه در مورد مسلمانان تصور می‌شود، نادرست است و اگر هنوز هراسی از دانشجویان مسلمان دارید، به ما مراجعه کنید و با ما سخن بگویید.

منبع: ایکنا