نیروهای امنیتی نیجریه با حمله به منزل آیت الله «ابراهیم الزکزاکی»، رهبر جنبش اسلامی این کشور، ضمن بازداشت این عالم برجسته، به روی هواداران ایشان آتش گشوده و تعدادی را نیز بازداشت کردند.

به گزارشMuslimPress؛ نیروهای ارتش نیجریه با یورش به منزل آیت الله «ابراهیم الزکزاکی» رهبر جنبش اسلامی این کشور، وی را بازداشت کردند.به گفته شاهدان، نیروهای امنیتی پس از حمله به منزل آیت الله زکزاکی با خودروهای زرهی، آن را محاصره کردند.

نظامیان ارتش نیجریه وقتی قصد داشتند به داخل منزل آیت الله زکزاکی وارد شوند، پیروان وی با تشکیل زنجیره انسانی مانع آن ها شدند، اما نظامیان بر روی این افراد آتش گشودند.برخی منابع تعداد کشته‌شدگان در این حادثه را تا ۳۵ نفر اعلام کرده‌اند، اما هنوز نمی‌توان این آمار را تائید کرد.

براساس گزارش جنبش اسلامی نیجریه، نیروهای ارتش بسیاری از فعالان را که قصد برپایی تظاهرات صلح‌آمیزی داشتند را نیز دستگیر کرده است.جنبش اسلامی نیجریه می‌گوید حمله نیروهای ارتش از پیش برنامه‌ریزی شده بود زیرا ارتش با فیلم‌بردار آمد و از تمام صحنه‌های حادثه فیلم‌برداری کرد.پس از این ماجرا تظاهرات اعتراض آمیز گسترده‌ای در مناطق مختلف نیجریه از جمله «کاتسینا» برگزار شد.

منابع وابسته به ارتش نیجریه مدعی شدند که در محل حادثه اقدامی برای ترور رئیس ستاد ارتش نیجریه صورت گرفته بود؛ این درحالی است شاهدان عینی و آیت الله زکزاکی با تکذیب کامل این ادعا گفتند، نیروهای امنیتی بدون هشدار قبلی و بدون هیچ دلیلی اقدام به تیراندازی کردند.

لازم به ذکر است که جمعه گذشته نظامیان نیجریه ای با یورش به مسلمانان شرکت کننده در مراسم بزرگداشت جان باختگان حمله تروریستی اخیر بوکوحرام، دستکم هفت نفر جان‌باختند.(بیشتر بخوانید)