مسلمانان در آمریکا می گویند نگران پیامدهای حمله تروریستی اخیر به مرکز نگهداری معلولان برای مسلمانان هستند مانند آنچه که پس از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ رخ داد. چند حادثه در مساجد و لفاظی های سیاسی علیه مسلمانان طی یک هفته گذشته نشانه ای از اسلام هراسی روزافزون در آمریکا است.

به گزارشMuslimPress؛ خبرگزاری رویترز طی گزارشی از کورونا(ایالت کالیفرنیا) به قلم النا وایز نوشت:دختر جوان محمد هلیسی Mohammad Halisi در حالی که اشک در چشم داشت از پدرش پرسید «چرا ما بد هستیم؟». وی این سوال را پس از مشاهده گزارش هایی درمورد دست داشتن یک زوج مسلمان در تیراندازی هفته گذشته در کالیفرنیا و کشته شدن ۱۴ نفر براثر آن بیان کرد و هدف وی این بود که بداند آیا باید این حقیقت را که یک مسلمان است از دیگران در مدرسه مخفی کند.این پدر ۶۱ ساله درحالی که حرف های خود را با دخترش بازگو می کرد گفت مایه تاسف و ناامیدی است که او و خانواده اش به علت اقدام یک «زوج تروریست احمق» باید مقصر شناخته شوند.

[caption id = " attachment _ ۶۵۰۳۶ " align = " alignright " width = " ۲۶۰ "]یک زوج مسلمان که تفکرات افراطی داشتند، اخیرا با حمله به یک مرکز ارائه خدمات به معلولان در سان برناردینو، واقع در ایالت کالیفرنیا ۱۴ نفر را کشتند.[/ caption]

وی افزود: «کار به جایی رسیده است که شما نمی توانید بگویید چه کسی هستید. فضای بدی که علیه مسلمانان به وجود آمده باعثشده است که بچه های هفت ساله هم نتوانند بگویند که مسلمان هستند.»هلیسی این اظهارات را در مسجدی بیان می کرد که تنها ۴۰ کیلومتر با شهر سن برناردینو فاصله داشت و رهبران جامعه مسلمان و برخی مقامات مجری قانون در آنجا گردهم آمده بودند تا درمورد چگونگی جلوگیری از پیامدهای اینگونه اقدامات تروریستی بر جامعه مسلمانان گفتگو کنند.رضوان فاروق ۲۸ ساله و همسرش تشفین مالک ۲۹ ساله با تیراندازی مرگبار خودشان در شهر سن برناردینو باعثشدند تا فضایی نگران کننده برای مسلمانان در آمریکا به وجود آید.مالک با گروه دولت اسلامی(گروه تروریستی داعش) اعلام بیعت کرده بود و پلیس فدرال آمریکا نیز معتقد است هر دو آنها از افراطیون بوده اند.پس از آنکه مقامات آمریکا اعلام کردند عاملان تیراندازی در سن برناردینو ایالت کالیفرنیا رضوان فاروق و تشفین مالک بوده اند، مسلمانان آمریکا شوکه شدند و با عصبانیت به این کشتار واکنش نشان دادند.احمد هاشم ۳۲ ساله در شهر دیربورن Dearborn در ایالت میشیگان گفت: «ما نباید اینگونه اقدامات را به اسلام ارتباط دهیم. ما همگی نگران و ناراحت هستیم.»داود داود مسلمان ۲۵ ساله آمریکایی نیز گفت: «در هر فرهنگ و هر دین وصله هایی ناجور وجود دارند که باعثتخریب مابقی افراد می شوند. این موضوع در مورد ما نیز اتفاق افتاده است.»وی افزود: «من از آن نگرانم که سیاستمداران از این تیراندازی و کشتار به عنوان ابزاری برای لکه دار کردن و تخریب وجهه مسلمانان استفاده کنند. این در حالی است که ۹۹ درصد از مسلمانان مردمانی خوب و سخت کوش هستند.»گروه های مختلف در میان جامعه مسلمان این کشتار را محکوم کردند و درخواست کردند که اسلام یا مسلمانان برسر این مسئله سرزنش نشوند.فیصل خان ۷۴ ساله مسئول مرکز جمعیت اسلامی واشنگتن گفت تیراندازی سن برناردینو وحشتناک بود.وی افزود: «متاسفانه مردم نمی دانند که ما مسلمانان به دنبال تقویت چیزی هستیم که برای همه بشریت خوب و عادلانه است.» به هرحال مسلمانان در آمریکا می گویند نگران پیامدهای این حمله برای مسلمانان هستند مانند آنچه که پس از حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ رخ داد. چند حادثه در مساجد و لفاظی های سیاسی علیه مسلمانان طی یک هفته گذشته نشانه ای از اسلام هراسی روزافزون در آمریکا است.ورودی مسجدی در کالیفرنیای جنوبی در منطقه ای که حدود ۷۵ مایل با سن برناردینو فاصله داشت دچار آتش سوزی شد. روز دوشنبه نیز سر یک خوک در مسجدی در فیلادلفیا انداخته شد و مسجدی در نیوجرسی نیز نامه ای دریافت کرد که در آن مسلمانان «شیطان» نامیده شده بودند و از آنها خواسته شده بود به بیابان بازگردند.برخی مساجد آمریکا امسال با اعتراض هایی از سوی گروه های مسلح روبرو بوده است.دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده آمریکا ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا را خواستار شده است.اما باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه از آمریکایی ها خواست پس از حملات پاریس و سن برناردینو با مسلمانان دشمنی نکنند بلکه با جامعه مسلمان در آمریکا برای مقابله با افراط گرایی در داخل همکاری کنند.اوباما با درخواست از مسلمانان در آمریکا و سراسر جهان برای مقابله با افراط گرایی تاکید کرد گسترش اسلام افراطی مشکلی واقعی و جدی است که مسلمانان باید با آن مقابله کنند.

منبع: IRIBNEWS.IR