پرونده‌ ممنوعیت حجاب در یکی از مدارس سوئیس پس از گذشت حدود دوسال با رأی به نفع حجاب اسلامی توسط دادگاه فدرال این کشور به سرانجام رسید.

به گزارشMuslimPressو به نقل از پایگاه خبری «Swiss Info»؛ دادگاه فدرال سوئیس ممنوعیت حجاب در مدرسه‌ای واقع در ایالت سن‌گلان این کشور را رد کرد.دادگاه فدرال سوئیس روز جمعه، ۲۰ آذر / قوس، با این تصمیم، به پرونده‌ ممنوعیت حجاب در یکی از مدارس این کشور که از سال ۲۰۱۳ باز شده و چندین‌بار مورد تجدیدنظر قرار گرفته بود، خاتمه داد.در این پرونده، مسئولان مدرسه‌ای در منطقه «سن مارگرتن» در ایالت سن‌گلان سوئیس نسبت به حجاب یک دانش‌آموز ۱۴ ساله در کلاس اعتراض کرده بودند.شکایت مدرسه از این دختر مسلمان بر مبنای قانون ممنوعیت پوشیدن لباس‌های دینی در مدرسه انجام گرفته بود.یک دادگاه سوئیس پس از ترک تحصیل این دختر دانش‌آموز به دلیل ممنوعیت حجاب، به حضور باحجاب او در کلاس رأی داد.روز جمعه دادگاه فدرال سوئیس با رد درخواست تجدیدنظر مدرسه، اعلام کرد که این دانش‌آموز می‌تواند با حجاب در کلاس حاضر شود و تأکید کرد که ممنوعیت حجاب پیش‌نیاز آموزش کارا و مؤثر نیست.

«فلورانس آبری ژراردین»، قاضی فدرال سوئیس گفت: روسری نه کسی را بی‌ادب و نه بی‌انضباط می‌کند.

پرونده مدرسه سن مارگرتن تنها نمونه این اعتراضات علیه حجاب مسلمانان نبوده است. ایالت تیچینو در سوئیس نیز در سال ۲۰۱۳ مشابه این ممنوعیت را اعمال کرده بود.

منبع: ایکنا