همزمان با ایام عزاداری پیامبر اسلام(ص)، حضرت حسن بن علی و حضرت علی بن موسی الرضا(علیهما السلام) هزاران نفر از عزاداران رضوی خود را با پای پیاده به شهر مشهد می رسانند.

به گزارشMuslimPress؛ همزمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، هزاران نفر از زائران این حضرت با پای پیاده خود را به شهر مشهد می رسانند.این درحالی است که روزهای گذشته شهر مشهد و جاده های منتهی به آن شاهد بارش سنگین برف بوده است. با این وجود زائران به مسیر خود ادامه داده و خود را به این شهر رسانده اند.

زائران پیاده رضوی - تصاویر از خبرگزاری مهر

مسئول کمیته اطلاع رسانی زائران پیاده استانداری خراسان رضوی، به خبرگزاری مهر گفته است که تا ساعت ۲۱ سه شنبه(۱۷ آذر / قوس) تعداد ۶۴ هزار و ۵۱۲ زائر پیاده خود را به شهر مشهد رسانده اند که از این تعداد ۲۷ هزار نفر از جاده نیشابور، ۱۳ هزار نفر نیز از جاده قوچان و سه هزار نفر از از جاده سرخس – کلات به مشهد عزیمت کردند.به گفته حسین رضایی، امسال زائرانی از سیستان و بلوچستان، سمنان، خراسان های شمالی و جنوبی، مازندران، گیلان، مراغه و گلستان به مشهد آمده اند.وی همچنین از حضور دو کاروان پنج هزار و سه هزار نفره بانوان زائر در مشهد مقدس خبر داد.مسئول کمیته اطلاع رسانی زائران پیاده استانداری خراسان رضوی، همچنین در گفتگو با ایرنا از آمادگی ایستگاه‌های صلواتی برای خدمت رسانی به زوار رضوی خبر داد و گفت تمهیدات لازم برای تامین سوخت ایستگاه‌های صلواتی فراهم شده و از نظر آبرسانی و تامین جا مشکلی وجود ندارد.

رئیس جمهوری اسلامی ایران زائر حضرت رضا(ع) شدحجت الاسلام دکتر حسن روحانی، همزمان با ایام رحلت پیامبر مکرم اسلام(ص) و شهادت حضرت حسن بن علی و حضرت علی بن موسی الرضا علیهما السلام، وارد شهر مشهد شد.

وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد مورد استقبال آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسئولان این استان قرار گرفت.دکتر حسن روحانی در فضایی معنوی به زیارت بارگاه هشتمین امام شیعیان، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) رفت و همنوا با زائران به عزاداری پرداخت.

شهر مشهد طی روزهای پایانی ماه صفر و همزمان با سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) میزبان حدود سه میلیون زائر و مسافر است که ۳۰۰ هزار نفر از این جمعیت را زائران پیاده تشکیل می‌دهند.