درپی اقدام توهین آمیز علیه مسجدی در شهر «فیلادلفیا» آمریکا، مقامات این کشور اعلام کردند که در حال تحقیق درباره این اقدام هستند.

به گزارشMuslimPress؛ مقامات آمریکایی روزگذشته(سه شنبه) اعلام کردند که در حال تحقیق درباره توهین به یک مسجد در شهر «فیلادلفیا» هستند.خبرگزاری رویترز اعلام کرد: «کری آداموفسکی»، سخنگوی پلیس فدرال آمریکا طی بیانیه ای در این باره اعلام کرد که در حال بررسی جوانب این حادثه است.«جیم کنی» شهردار فیلادلفیا نیز در این باره گفت این اقدام، ناشی از نابردباری است. وی در بیانیه خود در این باره نوشت: «ما نمی توانیم اجازه دهیم در وضع کنونی، تنفر ما را دچار تفرقه کند، در حالی که ما با مشکلات بی سابقه ای روبرو هستیم.»«مایکل ناتر»، شهردار فیلادلفیا نیز جایزه‌ای ۲ هزار دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری عاملان جرائم ناشی از نفرت شود، تعیین کرده است.ناتر همچنین با استفاده از این فرصت اعتراض خود را نسبت به اظهارات اخیر دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مبنی بر منع ورود مسلمانان به آمریکا اعلام کرد.

مایکل ناتر، شهردار شهر فیلادلفیا آمریکا

وی پیشنهاد داد که از ورود خود ترامپ به فیلادلفیا برای اجرای برنامه‌های انتخاباتی جلوگیری شود.ناتر گفت: ترامپ در تلاش برای افراطی‌کردن آمریکایی‌ها علیه مسلمانان است. اگر قدرت دست من بود، تنها منعی که صورت می‌گرفت منع ورود ترامپ به فیلادلفیا بود. ما در فیلادلفیا جایی برای اینگونه حماقت‌ها نداریم.«دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز دوشنبه خواستار ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا شده است.

در حادثه ای که روز دوشنبه رخ داد، سر بریده یک خوک به سمت یکی از مساجد فیلادلفیا پرتاب شد.

کامیون قرمز رنگی که در حال عبور از کنار مسجد «الاقصی» در فیلادلفیا است

تصاویر تلویزیون های مدار بسته از محل وقوع این حادثه نشان می دهد که سرنشین یک کامیون قرمز رنگ که در حال عبور از کنار مسجد «الاقصی» در فیلادلفیا است، از پنجره شیئی را به سمت این مسجد پرتاب می کند. نگهبان این مسجد روز دوشنبه سر بریده خوک را در محل پیدا کرد.