وزیر خارجه لبنان تأکید کرد ما تنها‌ زمانی سالروز استقلال خود را جشن می‌گیریم که تروریسم را از ریشه کنده و مانع گسترش آن شویم.
به گزارشMuslimPress؛ جبران باسیل وزیر خارجه لبنان در مراسمی که به مناسبت سالروز استقلال این کشور در بیروت برگزار شد، در جمع سفرا و اعضای هیئت‌های نمایندگی خارجی مقیم لبنان تصریح کرد آنچه امروز ما در سالروز استقلال با آن روبرو هستیم، ما را به عنوان طرفی در معادله‌ای قرار می‌دهد که امنیت را تهدید می‌کند، ما در زمانی زندگی می‌کنیم که خون بیگناهان بر زمین ریخته می‌شود و ما تنها زمانی جشن استقلال می‌گیریم که ریشه‌های فکری تروریسم را بخشکانیم و مانع گسترش آن شویم. ما زمانی برای استقلال خود جشن می‌گیریم که آزادی اساس و پایه‌ای برای شیوه زندگی و آداب و رسوم ما باشد، زمانی که به ملت خود رجوع کنیم و از دخالت‌های خارجی که سبب تشدید مشکلات ما شده تا حل آن، راضی نشویم، هنگامی که در تصمیم‌گیری سیاسی خود مستقل شویم و به استقلال مالی برسیم و در بهره‌برداری از ثروت‌های آبی خود آزاد باشیم.
وزیر خارجه لبنان تصریح کرد ما اولین کسانی بودیم که بر ضرورت تشکیل پیمان بین‌المللی برای مقابله با تروریسم تاکید می‌کردیم و خواستار آن شدیم تا هیچ طرفی مستثنی نشود و از تلاش‌ها برای توقف آن جلوگیری شود، با این حال حملات نظامی به تنهایی قادر به ریشه‌کنی میکروب تروریستی نیست، بلکه باید با شبکه مالی تروریسمی مقابله شود که چندین کشور آن را پوشش می‌دهند.
باسیل افزود ما اولین کسانی بودیم که درباره موج گسترده آوارگی در سوریه و جلوگیری از تغییر بافت جمعیتی منطقه و منع واکنش‌های نژادپرستانه و خطرات آن هشدار می‌دادیم.
منبع: تسنیم