سوزان کارلند، استاد دانشگاه و پژوهشگر مسلمان استرالیایی، متعهد شده است به ازای هر کامنت حاوی «تنفر» یا «خشونت» که از طریق صفحه شخصی‌اش در توئیتر یا فیسبوک دریافت می‌کند…
به گزارشMuslimPress؛ «سوزان کارلند»، استاد دانشگاه و پژوهشگر مسلمان استرالیایی، متعهد شده است به ازای هر کامنت حاوی «تنفر» یا «خشونت» که از طریق صفحه شخصی‌اش در توئیتر یا فیسبوک دریافت می‌کند، یک دلار به صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) کمک کند. سوزان کارلند پژوهشگر استرالیایی که استاد دانشگاه «موناش» ملبورن و همسر «ولید علی» فعال رسانه‌ای لبنانی است، درباره ابتکار خود گفت: از مدتی پیش چنین تصمیمی گرفتم و تا ماه اکتبر گذشته، ۱۰۰۰ دلار جمع‌آوری کرده‌ام.
کارلاند در این‌باره به مجله «The Age» گفت: عده‌ای به من می‌گویند تو با این اقدام به عنوان مسلمان، اعلام می‌کنی که به ظلم، کشتار، جنگ و تبعیض جنسیتی علاقه داری. ولی من در زمینه شرکت در اقدامات خیرخواهانه در جهان، به ازای هر کلمه زشتی که خطاب به من گفته شده است، احساس وظیفه کردم. عده‌ای از من می‌خواهند تا خاک استرالیا را ترک کنم، برخی نیز آرزوی مرگ مرا کرده‌اند، گروهی هم به حجاب توهین می‌کنند و شماری نیز مرا یک «جهادی پنهان» می‌دانند.