استاد علوم سیاسی دانشگاه آمریکا با اشاره به اینکه اساس کار آمریکا دشمنی با دین اسلام است، گفت: آمریکایی‌ها علاقه‌مند آگاهی از تفکر اسلامی هستند.
به گزارشMuslimPress؛ ولیمر لئون امروز در سومین کنفرانس بین المللی متفکران و پژوهشگران مستقل افق نو با موضوع بررسی خشونت‌گرایی پلیس آمریکا علیه سیاه پوستان در دانشگاه آزاد ساری، اظهار داشت: آفریقایی‌ها در سال ۱۶۹۰ میلادی به‌صورت برده وارد آمریکا شدند و در تمام این سال‌ها رفتاری توهین آمیز با سیاهپوستان صورت دادند.
وی افزود: سفیدپوستان هرمی را تشکیل داده که خود در رأس هرم قرار گرفتند و سیاهان را در پایین هرم نگه داشتند، آنچه برای رأس هرم مهم است رنگ انسان‌ها بوده درصورتی‌که آنچه در جامعه باید به آن ارزش گذاشت انسانیت و حقوق انسانی است که این موضوع در آمریکا معنایی ندارد.
لئون گفت: نژادپرستی در این کشور آن گونه‌ای بوده که مایکل براوون نوجوانی که تفنگ اسباب‌بازی در دست دارد را با شلیک گلوله به قتل می‌رسانند و این‌گونه پاسخ می‌دهند که ما فکر کردیم تفنگ واقعی است.
گوینده رادیو و خبرنگار شبکه سی ان ان تصریح کرد: قدرت رسانه در آمریکا بسیار گسترده بوده و تلاش می‌کنند با فیلم، اخبار، نمایش تلویزیون و کارتون‌های کودکانه، تصویری منفی از مسلمانان را به مردم نشان دهند.
استاد دانشگاه آمریکا افزود: اساس کار آمریکا دشمنی با اسلام و دین اسلام بوده و فرقی نمی‌کند که سفید باشی یا سیاه اما آنهایی که نژادپرست هستند، علاوه بر دین نژاد نیز برای آنان مهم است و با تحقیر و توهین به مسلمانان رنگین‌پوست نگاه می‌کنند.
وی گفت: من یک آمریکایی هستم اما به سیاست این کشور افتخار نمی‌کنم زیرا سیاست آن از پایه اشتباه و غلط است.
لئون به سؤال یکی از دانشجویان حاضر در جلسه مبنی بر اینکه شما چه نظری راجع به شعار مردم ایران " مرگ بر آمریکا " دارید، گفت: اگر شعار شما برای مقابله با ظلم، کارهای منفی و سیاست‌های غلط آمریکا است، ما مشکلی نداریم.
استاد علوم سیاسی دانشگاه آمریکا گفت: ما دوستدار حقیقت و اسلام هستیم و می‌خواهیم از اسلام بیشتر بدانیم و با ابعاد مختلف این دین بیشتر آشنا شویم.