عوامل یک شبکه نفوذی رسانه ای که از سوی دولت‌های آمریکا و انگلستان حمایت می شدند، طی یک عملیات پیچیده و طولانی مدت اطلاعاتی توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران دستگیر شدند.

به گزارشMuslimPress؛ تعدادی از اعضای شبکه نفوذی وابسته به دولت‌های آمریکا و انگلستان به دست مأموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران بازداشت شدند.یک کارشناس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران طی ارتباط تلفنی با برنامه «گفتگوی ویژه خبری» که از شبکه دو صدا و سیما ایران پخش شد، در این باره گفت: در این پرونده مجموعه ای از مجرب ترین فعالان رسانه ای اپوزیسیون خارجی و داخلی در یک فرآیند پیچیده و هرمی چند لایه با شبکه سازی از خبرنگاران داخلی در راستای ادراک سازی تلاش می کردند.آقای عاصف با بیان اینکه، این شبکه نفوذی تلاش می کرد تا در داخل ایران مجموعه ای از روزنامه نگاران و فعالان رسانه ای را جذب کنند، افزود: آنها عناصر و ساختار به ظاهر پیچیده و غیر قابل شکستی را برای خود ایجاد کرده بودند، زیرا کاملاً نکات حفاظتی را رعایت می کردند و پوشش مختلف و نام های مستعار متعددی را برای خود ایجاد کرده بودند.

کارشناس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفت: مبالغ و پول هایی از خارج از کشور برای این افراد از طریق صرافی ها، عناصر محدود و برخی افراد خاص برای این افراد تزریق می شد.

آقای عاصف، افزود: این فرایند با طراحی و بودجه ریزی پنهان ازطریق سرویس های جاسوسی آمریکا و هدایت سیاسی و دیپلماتیک انگلستان انجام می شد.عاصف با اشاره به اینکه آنها در کار رسانه ای مهارت بالایی داشتند، گفت: آنها با تمرکز، هماهنگی و پشتیبانی اطلاعاتی و دیپلماتیک برخی از کشورهای اروپایی با محوریت هلند و از طریق بنیادهای وابسته به وزارت های امور خارجه هلند، انگلستان و سوئد برای شبکه سازی در داخل ایران و جذب برخی از نخبگان رسانه ای تلاش کردند.

کارشناس سازمان اطلاعات سپاه پاسدارانبا بیان اینکه یکی از کارهای این شبکه در داخل ایران، آلوده کردن برخی از نشریات داخلی بود، افزود: آنها تلاش کردند برخی از خبرنگاران، مدیران و مسئولان روزنامه های داخلی را به صورت کاملاً هوشمند در اختیار بگیرند و بیشتر تیترها و برخی مقالات را به صورت همسو و مشترک منتشر کنند و در برخی موارد فشار بر دولت ایجاد کنند.عاصف اضافه کرد: شاید برخی از کار خود آگاه نبودند اما این کار را انجام می دادند و حتی هجمه علیه برخی نهادها را در دستور کار خود داشتند.وی گفت: بزک کردن چهره آمریکا، جریان سازی جعلی حقوق بشری و زمینه سازی برای حضور رسمی آمریکایی ها در ایران، برخی محورهای فعالیت آنها برای ادراک سازی افکار عمومی بود.

هشدارهای مکرر رهبر انقلاب اسلامی ایران درباره نفوذ دشمنرهبر انقلاب اسلامی ایران چندی است که در سخنرانی های خود نسبت به تلاش کشورهای مستکبر برای نفوذ اقتصادی، امنیتی و فرهنگی در این کشور هشدار می دهد. ایشان اخیرا(۲۵ شهریور / سنبله) طی سخنانی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ایران، تأکید کردند: امروز نفوذ دشمن یکی از تهدیدهای بزرگ است برای این کشور؛ دنبال نفوذند. نفوذ یعنی چه؟ نفوذ اقتصادی ممکن است، که البتّه کم‌اهمّیّت‌ترین آن نفوذ اقتصادی است؛ و ممکن است که جزو کم‌اهمّیّت‌ترین[هم‌] نفوذ امنیّتی باشد. نفوذ امنیّتی چیز کوچکی نیست امّا در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی و سیاسی، کم‌اهمّیّت است. نفوذ امنیّتی عوامل خودش را دارد، مسئولین گوناگون - از جمله خود سپاه - جلوی نفوذ امنیّتی دشمن را با کمال قدرت ان‌شاءالله می گیرند.آیت الله خامنه ای افزودند: دشمن سعی میکند در زمینه‌ی فرهنگی، باورهای جامعه را دگرگون کند؛ و آن باورهایی را که توانسته این جامعه را سرِپا نگه دارد جابه‌جا کند، خدشه در آنها وارد کند، اختلال و رخنه در آنها به‌وجود بیاورد. خرجها میکنند؛ میلیاردها خرج میکنند برای این مقصود؛ این رخنه و نفوذ فرهنگی است.