منابع خبری در لبنان از سفر محرمانه نائب رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) به بیروت و دیدار با مقامات این کشور خبر دادند.

به گزارشMuslimPress؛ «دیوید کوهن» نائب رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در سفری محرمانه و اعلام نشده به بیروت با مقامات امنیتی و نظامی این کشور دیدار کرد.

روزنامه «السفیر» با اعلام این مطلب، زمان سفر کوهن به بیروت را بیش از یک هفته گذشته اعلام و تاکید کرد که سفر نائب رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به بیروت تقریبا سه ساعت به طول انجامیده بود.

بر اساس این گزارش، کوهن در سفر به بیروت با «نهاد المشنوق» وزیر کشور، «جان قهوه چی» فرمانده ارتش و سرلشکر «عباس ابراهیم» مدیر دستگاه امنیت عمومی لبنان دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

این گزارش حاکی است که نائب رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا همچنین در نشست مشترکی با سرلشکر «جورج قرعه» مدیر کل دستگاه امنیت لبنان، سرتیپ «ادمون فاضل» مدیر اطلاعات ارتش و سرتیپ «عماد عثمان» رئیس شعبه اطلاعات نیروهای امنیتی دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

گفت‌وگوهای کوهن با مقامات امنیتی و نظامی لبنان بر نیازها و احتیاجات نهادهای امنیتی و نظامی لبنان در مبارزه با تروریسم تمرکز یافت.

منبع: فارس