یکی از اعضای هیأت پارلمانی روسیه که در دمشق به سر می‌برد، به نمایندگی از حزب مشهور روسی، هدایایی نمادین و " مفهومی " به رییس جمهور سوریه تقدیم کرد.
به گزارشMuslimPress؛ الکساندر یوشینکو نماینده دومای روسیه و عضو حزب کمونیست این کشور که به همراه هیأت پارلمانی روسی به دمشق سفر کرده، هدایایی نمادین و " باارزش " از سوی اعضای حزب متبوع خود به بشار اسد داد.
به نوشته روسیا الیوم، این هدیه " ارزشمند " شامل نمونه‌ای از " پرچم پیروزی " یا پرچم سرخ مشهوری است که ارتش اتحاد شوروی در سال ۱۹۴۵ پس از پایان جنگ جهانی دوم و پیروزی بر نازی ها، آن را بر بالای ساختمان دولت آلمان در برلین برافراشت.همچنین یک مدال افتخار که به مناسبت هفتادمین سالروز پیروزی در جنگ جهانی در بهار گذشته در روسیه ضرب شده هم از سوی عضو مجلس دوما به بشار اسد اهدا شد. یک کارت تبریک با امضای " گنادی زیوگانوف " رهبر حزب کمونیست روسیه هم بخش دیگری از این هدیه نمادین به بشار اسد بود.
هیات پارلمانی روسیه به ریاست " دیمیتری سابلین " در روزهای اخیر و در چارچوب تماس های پارلمانی میان روسیه و سوریه و با هدف پی گیری اوضاع اجتماعی و انسانی سوریه به دمشق سفر کرده است.هواپیمای حامل این هیات پارلمانی روسی، محموله ای از کمک های انسان دوستانه شامل تجهیزات پزشکی و مواد غذایی را هم به سوریه انتقال داد.