در بیست و ششمین روز انتفاضه قدس، گزارش ها حاکی از آن است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال بررسی احتمال لغو سکونت ۸۰ هزار فلسطینی ساکن محلات قدس شرقی است.

به گزارشMuslimPress؛ نظامیان صهیونیست در ادامه حملات و یورش‌های خود به کرانه باختری شب گذشته ۲۲ فلسطینی را بازداشت کرد.از صبح امروز نیز درگیری‎های شدیدی میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در حرم ابراهیمی در الخلیل گزارش شد.شماری از شهرک نشینان صهیونیست نیز امروز با حمایت نظامیان این رژیم به مسجدالاقصی یورش بردند.وزارت بهداشت فلسطین نیز با صدور بیانیه‎ای شمار شهدای انتفاضه سوم را تاکنون ۵۹ نفر اعلام کرد.

احتمال لغو سکونت ۸۰ هزار فلسطینی قدس شرقینتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال بررسی، احتمال لغو وضعیت سکونت ۸۰ هزار فلسطینی ساکن محلات قدس شرقی است.

تصمیم ارتش اسرائیل برای فراخواندان نیروهای ذخیره بیشترمنابع صهیونیستی در خبری هشدار گونه هفته آینده را هفته سرنوشت ساز و حیاتی برای درک مسیر انتفاضه قدس اعلام کردند و از تصمیم ارتش برای فراخواندان تعداد بیشتر نیروهای ذخیره خبر دادند.

فردا؛ روز افزایش حملات و عملیات ها علیه صهیونیست هاجریان ملی و اسلامی در رام الله و البیره(کرانه باختری) روز سه شنبه(فردا) را روز افزایش حملات و عملیات علیه صهیونیستها عنوان کردند.

برگزاری نشست فوق العاده برای بررسی راههای حمایت از انتفاضه سومامروز، نشست فوق العاده میان برخی از رهبران جهاد اسلامی و فتح برای بررسی راههای حمایت از انتفاضه سوم برگزار شد.

مجروحیت دانش آموزان فلسطینی براثر استنشاق گازهای سمی نظامیان اسرائیلیتعداد زیادی از دانش آموزان مدرسه دخترانه حضرت زهراء(س) در شهر الخلیل بر اثر استشاق گاز اشک آور و بمب صوتی به بیمارستان منتقل شدند. حال چند تن از آنها وخیم گزارش شده است.نظامیان اسرائیلی به داخل این مدرسه چندین گاز اشک آور و بمب صوتی شلیک کردند.

مجروح شدن سرباز اسرائیلی توسط یک تک تیرانداز فلسطینی در الخلیلپایگاه فلسطین الیوم در خبری اختصاصی از مجروح شدن یک سرباز اسرائیلی در تیراندازی یک تک تیرانداز فلسطینی توسط سلاح قناصه در شهر الخلیل خبر داد.

عملیات شهادت طلبانه جوان فلسطینی در الخلیلروزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» امروز از وقوع یک عملیات در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین «کریات اربع» خبر داد. در این عملیات یک جوان فلسطینی با استفاده از سلاح سرد به یک صهیونیست حمله کرده و وی را از ناحیه گردن مجروح کرد. وضعیت این شهرک نشین صهیونیست وخیم گزارش شده است.شبکه الاقصی به نقل از منابع صهیونیستی اعلام کرد: یک سرباز ارتش اسرائیل در عملیات قهرمانانه جوان فلسطینی در «کریات اربع» به شدت زخمی شده است.خبرنگار شبکه فلسطین الیوم در الخلیل گزارش داد: نظامیان صهیونیست از نزدیک شدن خودروهای امدادی فلسطینی در الخلیل به عامل این عملیات شهادت طلبانه جلوگیری می‎کنند که این اقدام موجب شهادت جوان فلسطینی که عملیات «کریات اربع» را انجام داد، شد.

به گفته وزیر حمل و نقل رژیم صهیونیستی، سرباز زخمی شده در عملیات کریات اربع به بیمارستان «شعاریه تسیدا» منتقل شده و وضعیت وی وخیم است.شبکه الاقصی گزارش داد: عامل عملیات شهادت طلبانه «کریات اربع» در شهر الخلیل «رائد جرادات» نام دارد.بنا بر گزارش ها، صدها فلسطینی برای تمجید از خانواده «رائد جرادات» به سوی منزل وی در الخلیل روانه شدند.

بیانیه جنبش جهاد اسلامی در بیستمین سالگرد شهادت «فتحی الشقاقی»جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای در بیستمین سالگرد شهادت " فتحی الشقاقی " بنیانگذار این جنبش تاکید کرد:در سالروز شهادت فتحی الشقاقی انتفاضه کل فلسطین را فراگرفته است. بار دیگر حمایت خود از انتفاضه قدس اعلام می‎کنیم و از ملت فلسطین می‎خواهیم از آن همه جانبه حمایت کنند. جهاد اسلامی اعلام کرد قدس همچنان به عنوان قبله برای جهاد ملت فلسطین و مسأله‌ای برای وحدت آن باقی خواهد ماند و توطئه‌های خبیثبه هر میزانی که برسد نخواهد توانست انتفاضه جدید را خاموش کند، انتفاضه‌ای که قدس را بار دیگر به رأس مسائل بازگردانده است.

فراخوان جنبش جهاد اسلامی برای تظاهرات ساکنان غزه در حمایت از انتفاضه انتفاضه سومجنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای از ساکنان غزه خواست امشب پس از برگزاری نماز عشاء در شهر بیت لاهیا در شمال نوار غزه در حمایت از انتفاضه تظاهرات کنند.

فراخوان شورای دانشجویی دانشگاه برزیت در رام اللهشورای دانشجویی دانشگاه برزیت در رام الله از مردم فلسطین خواست در اعتراض به تجاوزات صهیونیستها به خیابان سرازیر شوند.