بخشی از صحن جدید حرم حضرت علی بن ابطالب(ع) در نجف اشرف دچار حریق شد.

به گزارشMuslimPress؛ بعد از ظهر امروز(پنجشنبه) قسمتی از صحن در حال احداثحضرت فاطمه(س) حرم مطهر حضرت علی بن ابیطالب(ع) دچار حریق شد.به گفته رئیس «ستاد بازسازی عتبات عالیات» در ایران، این آتش‌سوزی در انبار محل نگهداری مواد ایزولاسیون(عایق‌بندی) و بر اثر بی احتیاطی هنگام اجرای مراسم سنتی علمگردان اتفاق افتاد.وی اضافه کرد: شب گذشته این مراسم سنتی عرب‌ها در نزدیکی حرم حضرت علی بن ابیطالب(ع) اجرا شد که عزاداران مشعل‌های روشن را در جریان اجرای این مراسم به دست می‌گیرند و به عزاداری به سبک خود می‌پردازند، متاسفانه بر اثر بی‌احتیاطی آتش به مصالح ساختمانی و تعدادی از عایق‌های دپو شده طرح توسعه حرم مطهر علوی سرایت کرده و سبب حریق شد.

[video width = " ۶۴۰ " height = " ۴۸۰ " mp۴ = " http: / / www. fa. muslimpress. com / wp - content / uploads / ۲۰۱۵/۱۰ / MuslimPress. com - وقوع - آتش - سوزی - در - حرم - حضرت - علی - بن - ابیطالب - ع. mp۴ "][/ video]

«پلارک» که در راه نجف بود، درباره میزان خسارت مالی وارد شده به حرم حضرت علی بن ابیطالب(ع)، گفت: این حادثه با وجود آن که دود زیادی داشت و سبب نگرانی هایی شده بود، اما خسات جانی نداشت و فکر نمی کنم خسارت مالی خاصی هم داشته باشد؛ اما پس از ورود به نجف به این مساله رسیدگی می‌کنم.