درپی وقوع دو عملیات شهادت طلبانه که توسط دو جوان فلسطینی در بئر السبع صورت گرفت، دو صهیونیست به کشته و ۳۴ صهیونیست دیگر زخمی شدند.

به گزارشMuslimPress؛ نیروهای اسرائیلی دو جوان فلسطینی را به بهانه تلاش برای مضروب کردن یک سرباز اسرائیلی با چاقو در نردیکی شهرک «کریات اربع» در الخلیل هدف قرار دادند.همچنین نظامیان اسرائیلی جوان ۲۵ ساله فلسطینی به نام «حمزه موسی العمله» را در جنوب «بیت لحم» در کرانه باختری به ضرب گلوله به شهادت رساندند. منابع اسرائیلی ادعا کردند این جوان قصد داشت شهرک نشینان را با خودرو زیر بگیرد.خبرگزاری فلسطین الیوم، روزگذشته(سه شنبه) گزارش داد که یک جوان فلسطینی با نام «احمد السرحی» در درگیری‌های منطقه «البریج» در نوار غزه جان خود را از دست داد.بر اساس این گزارش، اسرائیلی‌ها در این درگیری‌ها سه نفر دیگر را زخمی کردند.

مرگ یک شهرک نشین صهیونیست در الخلیلیک جوان فلسطینی در اقدامی تلافی جویانه، با خودروی شخصی خود یک شهرک نشین صهیونیست را در اردوگاه فوار در الخلیل زیر گرفت.منابع اسرائیلی اعلام کردند این صهیونیست کشته شده است.

کشته و زخمی شدن ۳۶ صهیونیست در «بئر السبع»در دو عملیات شهادت طلبانه در بئر السبع، دو صهیونیست کشته و ۳۴ صهیونیست دیگر زخمی شدند.«عاصم اعرج» جوان ۲۰ ساله ساکن اردوگاه شعفاط در شمال قدس اشغالی مجری این عملیات بود که بعد از اقدام قهرمانانه مورد اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید.پلیس رژیم صهیونیستی در این باره اعلام کرد که این مبارز فلسطینی بعد از آن که توانست سلاح یک نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را بردارد با استفاده از آن تیراندازی کرده است.همچنین «مهند العقبی» جوان ۲۱ ساله فلسطینی عملیات شهادت طلبانه را در بئر السبع علیه صهیونیست صورت داد و در این عملیات به شهادت رسید.این عملیات ها به کشته و زخمی شدن ۳۶ صهیونیست منجر شد. پایگاه خبری عبری زبان " ۰۴۰۴ " نیز اعلام کرد که صهیونیست کشته شده در عملیات بئر السبع یکی از نظامیان تیپ گولانی می باشد.

شهادت زن ۶۵ ساله فلسطینی در اثر استنشاق گاز اشک آورهمچنین " هدی مهند درویش " زن ۶۵ ساله فلسطینی امروز در منطقه عیسویه در شمال شرقی قدس در اثر استنشاق گاز اشک آور به شهادت رسید.

شهادت ۵۱ فلسطینی از آغاز انتفاضه سومنوار غزه و کرانه باختری در هفته‌های اخیر صحنۀ درگیری شدید فلسطینیان با شهرک‌نشینان و نظامیان رژیم اسرائیل بوده است. این درگیری‌ها پس از ورود ۱۲۰ شهرک‌نشین اسرائیلی و وزیر کشاورزی این رژیم به مسجدالاقصی آغاز شد.براساس گزارش ها، در این مدت دست‌کم ۵۱ فلسطینی شهید و بیش از ۱۸۰۰ نفر دیگر مجروح شده‌اند.منابع خبری فلسطین می‌گویند در حملات تلافی‌جویانۀ فلسطینیان به سربازان رژیم اسرائیل تاکنون ۹ اسرائیلی کشته و حدود ۱۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند که حال برخی از آن‌ها وخیم است.