تایمز اسرائیل نوشت: صدها اسرائیلی با تجمع در یکی از پارک های قدس اشغالی خواستار پایان یافتن به ناآرامی اخیر در این شهر شدند.

به گزارشMuslimPress؛ روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل نوشت: صدها اسرائیلی شب گذشته با تجمع در یکی از پارک های قدس اشغالی خواستار پایان یافتن به هفته ها ناآرامی و از سرگیری مذاکرات سازش میان اسرائیل و رهبران فلسطینی شدند.در این تظاهرات ۱۵۰۰ اسرائیلی به سمت مرکز قدس حرکت کردند. همچنین در بیرشبا نیز ۱۵۰ اسرائیلی دست به اعتراض زده بودند.«زهاوا گالون» رئیس حزب مرتز در پارلمان اسرائیل نیز با حضور در اعتراضات قدس اشغالی از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل درخواست کرده است تا با طرح فرانسه در مورد استقرار نیروهای بین المللی در مسجدالاقصی موافقت کند.وی گفت: " با تنش های مداوم و شرایط بی ثبات کنونی که این درگیری ها درحال تبدیل شدن به یک نبرد مذهبی است، کابینه اسرائیل باید اقدامی انجام دهد و برای بازگرداندن آرامش از طرح بین المللی حمایت کند. "این درحالی است که نتانیاهو روز گذشته با طرح فرانسه مخالفت کرده بود و آن را یک ایده اساسا پوچ نامید.

در هفته های اخیر رژیم صهیونیستی با روش های مختلف از جمله استفاده از گلوله جنگی علیه فلسطینیان و مجازات ها و جریمه های شدید برای پرتاب کنندگان سنگ سعی در سرکوب انتفاضه فلسطینی داشته است. درگیری ها به حدی شدت داشته است که از ابتدای ماه اکتبر تا روز گذشته دست‌کم ۴۲ فلسطینی به دست نیروهای رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده اند.بر اساس این گزارش، ۲۸ فلسطینی در کرانه باختری و شرق بیت المقدس و ۱۴ نفر دیگر نیز در نوار غزه به شهادت رسیده اند. همچنین بیش از ۱۷۰۰ فلسطینی نیز در تیراندازی نظامیان اسرائیل در این مدت زخمی شده اند.

منبع: خبرگزاری قدس