رئیس کمیته انقلابیون یمن درباره حمایت ایران از جنبش انصارالله، گفت: اگر ایران آنگونه که این‌ها می‌گویند به ما کمک می‌کرد الان ما ریاض را فتح کرده بودیم. هیچ موشک ایرانی از یمن شلیک نشده، ما بر تانک‌ها و نفربرهای ایرانی سوار نشده‌ایم؛ سخن گفتن از کمک نظامی تهران به ما کذب است.

به گزارشMuslimPress؛ «محمد علی الحوثی»، رئیس کمیته انقلابیون یمن در گفتگو با روزنامه «ایندیپندنت» گفت: ما معتقدیم که آمریکا مسئول رخدادهای یمن است. واشنگتن عربستان را علیه ما تحریک کرد تا جنگ را به راه بیندازد. آمریکا بر سیاست خارجه تمامی جهان سیطره دارد و از شورای همکاری خلیج فارس می‌خواهد تا سیاست‌هایش را اجرایی کند. ما به عنوان یک گروه یمنی ارزش‌ها و اصول خود را داریم. ما با یمنی‌ها علیه ظلم متحد هستیم.

مردم یمن مردمی متمدن هستندوی افزود: مردم یمن مردمی متمدن هستند و به دموکراسی ایمان دارند. کسانی که به استبداد ایمان دارند همان کسانی‌اند که تنش و خشونت را گسترش می‌دهند.الحوثی گفت که انصارالله از طریق ریشه کن کردن فسادی که دولت مستعفی به راه انداخته بود، میلیاردها دلار از پول‌های یمن را نجات داد.وی افزود: ما برای توقف فساد و مشخص کردن دلایل آن تلاش کردیم. پول‌های موجود در بانک مرکزی، برای خدمت به جامعه به کار گرفته نشده است بلکه مسئولان آن را در جیب‌هایشان قرار دادند. شرکت‌های نفت آمریکایی و فرانسوی فاسد بودند، مراسمی را در نیویورک برپا می‌کردند و پول مردم را به جیب می‌زدند.

سخن گفتن از کمک نظامی تهران به ما کذب استالحوثی درباره حمایت ایران از انصارالله گفت: اگر ایران آنگونه که این‌ها می‌گویند به ما کمک می‌کرد الان ما ریاض را فتح کرده بودیم. هیچ موشک ایرانی از یمن شلیک نشده، ما بر تانک‌ها و نفربرهای ایرانی سوار نشده‌ایم؛ سخن گفتن از کمک نظامی تهران به ما کذب است. اگر ایران تهدیدی برای عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است پس بروند و با این کشور بجنگند و مردم یمن را به این مشکلات گرفتار نکنند.

حل سیاسی بحران یمن بدون مذاکره صورت نمی‌گیردوی درباره مشارکت انصارالله در مذاکرات صلح گفت: حل سیاسی بحران یمن بدون مذاکره صورت نمی‌گیرد. هر جنگی در جهان با مذاکرات ملی به پایان می‌رسد.الحوثی تاکید کرد: در حالی که جنگ عربستان علیه ما همچنان ادامه دارد ما نمی‌توانیم عملیاتمان را متوقف کنیم. زمانی که ما عملیات در مرزهای عربستان را متوقف کردیم کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با نقض آتش بس حملات را ادامه دادند.

عربستان مرتکب جنایت‌های جنگی شده استوی گفت که عربستان مرتکب جنایت‌های جنگی شده است. عربستان برای قبایل سلاح و تجهیزات فرستاد. به قبایل می‌گوییم که آن را حفظ کنید. این هدیه ای برای شماست که باید با آن با عربستانی‌ها بجنگید. مردم یمن همواره با استعمار مخالف بوده‌اند. من همواره به دشمنانمان می‌گویم که خودتان را با این جمله گول نزنید که بر مردم یمن پیروز خواهیم شد چراکه مردم یمن بر شما سیطره خواهند یافت.الحوثی افزود: ما احساس می‌کنیم که قوی هستیم چراکه بر حمایت مردم در این جنگ تکیه کرده‌ایم و به قدرت‌های خارجی وابسته نیستیم. همانطور که گاندی برای جنگ با بریتانیا بر مردم تکیه کرد ما نیز همین استراتژی را در پیش می‌گیریم.

منبع: ایسنا